Turpinās filmas “Ko zina klusā Gerda” uzņemšana; tā būs sirreāla komēdija un burleska

Komentāri

Darbu pie filmas “Ko zina klusā Gerda” turpina režisors Jevgeņijs Paškēvičs – pašlaik norisinās filmēšanas otrā kārta. Šajā filmā sadarbojas spilgti aktieri no Baltijas valstīm, un tā solās būt vizuāli krāšņa – filmas veidotāji to piesaka kā sirreālu komēdiju un burlesku.

Šajā nedēļā turpinās filmas ”Ko zina klusā Gerda” otrais un arī noslēdzošais filmēšanas posms. Filmā darbība risinās baltvāciešu Fītinghofu ģimenes īpašumā – muižā klusā Latvijas lauku nostūrī. Taču patiesībā filmēšana notiek Latvijas dažādākajās vietās – Dundagā, Cesvainē, Talsos un citviet.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Daugavgrīvas cietoksnis mākslas vajadzībām pārveidots par slimnīcu. Lai arī filmas darbība risinās šajā gadsimtā, muižas mājā izveidota īpaša pansija, kur tās iemītniekiem dota iespēja nokļūt pagājušā gadsimta 30. gados, visu iedzīvi un tehnoloģijas, kas atgādina par ārpasauli, atstājot pie pansijas ieejas. Taču atpūta neizvēršas kā cerēts – triju nedēļu ilgais karstuma vilnis pansijas viesus novedis līdz vājprāta robežai un atmosfēra muižā kļūst juceklīga.

Režisors un scenārija autors Jevgeņijs Paškēvičs piesaistījis daudzveidīgu aktieru komandu – līdztekus latviešu aktieriem Gundaram Āboliņam un Gatim Gāgam lomas atveido Krievijas, Lietuvas un Igaunijas talanti.

Freda lomu atveido lietuvietis Leonards Pobedonoscevs, kura vīzijas filmā saplūst ar realitāti.

Filmas veidotāji stāstam piedēvē tādus raksturojumus kā groteski sirreāla komēdija, kaleidoskopisks stāsts un burleska, taču patiesībā nevēlas darbu iekļaut kādā žanrā.

Paškēvičam raksturīgi vizuāli krāšņi darbi, un tas pats sagaidāms arī šajā filmā, kas būs režisora trešā filma. Iepriekšējā – “Golfa straume zem ledus kalna” – ieguvusi “Lielo Kristapu” kā labākā spēlfilma.

Plānots, ka atbildi ”Ko zina klusā Gerda” skatītāji varēs gūt nākamā gada nogalē.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl