Tūristi steidz izmantot iespēju ar kājām aizstaigāt uz Svētā Meinarda salu Daugavā

41 komentārs

Daudziem tā ir pēdējā iespēja, – kājām aizstaigāt uz Svētā Meinarda salu Daugavā. Baltijā vecākās mūra drupas citkārt ieskauj ūdens. Šāda iespēja būs vēl līdz septembra beigām, bet nākamo varētu sagaidīt tikai pēc divdesmit gadiem.

Lai veiktu Ogres un Ikšķiles aizsargdambju rekonstrukciju, Rīgas Hidroelektrostacijas (HES) ūdenskrātuvē samazināts ūdens līmenis. Tas veicinājis pamatīgu tūristu pieplūdumu Ikšķilē, jo tagad ir redzams visai unikāls skats. Proti, ūdens atkāpies no Svētās Meinarda salas.

Tagad Daugavas gultne atrodas gandrīz turpat, kur bija pirms 800 gadiem, kad tās krastā tika celta baznīca. Jāatzīmē, ka baznīca ir arī vecākās mūra drupas Baltijā.

Par šo notikumu priecīgi ir gan Ikšķiles iedzīvotāji, gan pilsētas viesi, jo citkārt uz Svētā Meinarda salu nokļūt var tikai ar laivu. Šo unikālo iespēju steidz izmantot daudzi.

Pēdējo reizi, kad vecā baznīca tik viegli pieejama bija pirms diviem gadiem. Tad ūdens līmenis tika pazemināts Rīgas HES remonta vajadzībām. Ikšķiles tūrisma informācijas centrā atgādina, ka tad salu apmeklējuši apmēram 15 tūkstoši cilvēku. Taču šī brīža iespēja kājām aiziet līdz Svētā Meinarda salai var izrādīties unikāla, jo tuvākos gadus ūdens līmeni pazemināt vairs nav plānots.

Svētā Meinarda sala kājāmgājējiem būs pieejama līdz 30. septembrim, pēc tam to atkal ieskaus ūdens.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl