Tūrisms Latvijā: šovasar populāra ir aktīva atpūta

Pievienot komentāru
Tūrisms Latvijā: šovasar populāra ir aktīva atpūta
NATĀLIJA VALDNIECE, 900 SEKUNDES

Latvijas iedzīvotāji vasaras karstumā meklē veldzi tuvāk ūdenim, tāpēc šovasar jo īpaši populāra kļūst aktīva atpūta: pieprasīti dažādi laivu braucieni, dēļošana, supošana un cita veida atpūta.

Turklāt cilvēki vairs nekautrējas un arvien biežāk pievienojas braucieniem, kur pat nevienu nepazīst.

LNT rīta raidījuma “900 sekundes” filmēšanas komanda devās pie 50 nepazīstamiem cilvēkiem, kuri brauc kopā 20 laivās pa Lielupi – no Bauskas līdz Mežotnei. Programmā ir vairākas pieturvietas un dažādu piļu apskate.

Signe ar ģimeni un draugiem izdomāja šajā braucienā piedalīties sešatā. Viņasprāt, tā pievienotā vērtība ir tas, ka var redzēt ko īpašu, ne tikai sēžot laivā. “Jo kādreiz bija, tu iekāp, visu dienu brauc un beigās gandrīz nevari izkāpt no tās laivas, tad tomēr cilvēki grib apskatīties kaut ko no upes puses. Ļoti daudzas vietas gan Latvijā, gan, protams, citur no upes izskatās citādāk, nekā ejot pa krastu. Un tas ir jauns piedzīvojums!”

Nobraucot pusotru stundu, pirmais apskates objekts ir Jumpravmuižas parks. Arī Lielupe no augšas izskatās daudz pievilcīgāk un neparastāk.

Šīs pieturvietas ir laiks, kad iepazīties vienam ar otru. Un tad atkal var kāpt iekšā laivās. Šie braucieni kļūst arvien populārāki, stāsta to organizatori. Ja pirms pieciem gadiem tāds bija vienreiz divās nedēļās, tad šobrīd to skaits desmitkāršojies.

Šādiem laivu braucieniem ir savas priekšrocības. Galvenokārt, tie nav jāorganizē pašiem, var baudīt dabu, nedaudz, protams, jāprot airēt. Katram dalībniekam ir savi apsvērumi, kāpēc piekrīt šādos piedalīties.

Laivu braucieni parasti notiek pa Gauju, Abavu, Salacu, bet šovasar tiek apgūta arī Lielupe, kas laivošanai nebija plaši izmantota. Šogad šajā upē tika izveidotas 17 pieturvietas.

“Pa Lielupi brauca mazāk. Gribēju parādīt Lielupes sākumu, tas ir ļoti krāšņs un interesants, arī daudz kultūrvēstures. Tādā veidā Lielupi varētu popularizēt, jo šis maršruts no Bauskas līdz Mežotnei ārkārtīgi piesātināts gan ar ainavu, gan ar dažādām pilīm,” atklāj laivu braucienu organizators ”Ozolaivas.lv” Atis Luguzs.

Faktu, ka šādos laivu braucienos iesaistās arvien vairāk interesentu, apstiprina arī Latvijas Lauku tūrisma asociācija ”Lauku ceļotājs”. “Tas ir skaidrojams ar to, ka informācija daudz pieejamāka par dažādām atpūtas iespējām, daudz jaunu maršrutu, takas – gan pa mežiem, gar jūru, ūdens tūrisms. Un laivu nomas mums ir sniegušas informāciju, ka upes esot pilnas ar laivotājiem,” norāda ”Lauku ceļotāja” pārstāve Anna Palelione.

Arī inventārs šādai atpūtai kļuvis daudz pieejamāks.

Latvijas ūdenstūrisma vēsturi rēķina kopš pirmajām Amatas sacensībām tālajā 1964. gadā. Mūsu upes ir piemērotas atpūtniekiem bez lielas iepriekšējās pieredzes laivošanā, ekstrēmākas izjūtas sagādās laivu brauciens pavasarī.