Tūrisma asociācija: Cilvēki jau plāno ceļošanu šā gada otrajā pusē

Pievienot komentāru
Tūrisma asociācija: Cilvēki jau plāno ceļošanu šā gada otrajā pusē
RAITS VALTERS, TV3 ZIŅAS

Neatkarīgi no tā, ka patlaban valsts noteikusi starptautisko pasažieru pārvadājumu ierobežojumus, ir cilvēki, kuri pieņēmuši lēmumu ceļot šā gada otrajā pusē, intervijā aģentūrai LETA pastāstīja Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācijas prezidente Inga Kavaca.

Viņa akcentēja, ka patlaban izteikt prognozes par situācijas nozarē attīstību ir grūti. Tomēr, ja ārkārtas situācija neieilgs, tad cilvēki jau drīzumā atsāks ceļot, jo ceļošana ir kļuvusi par daļu no dzīves. Runājot par iespēju, ka cilvēki drošības apsvērumu dēļ šogad varētu vispār neceļot, Kavaca atzīmēja, ka jārēķinās ar dažādiem scenārijiem. “Šobrīd redzam, ka jau tagad klienti pieņem lēmumus, ka otrajā gada pusē ceļos,” viņa atklāja.

Kā pastāstīja Kavaca, kopumā “Covid-19” pandēmijas radīto krīzi tūrisma uzņēmumi Latvijā pārdzīvos, ja valsts turēs solījumu par atbalsta nodrošināšanu. “Protams, ka gads būs grūts, tas jau ir grūts, gan darbiniekiem emocionāli, gan vadībai nodrošinot darbu un domājot par ilgtermiņu. Vienādi grūts visiem uzņēmumiem, jo problēmas visiem vienas,” izcēla Kavaca.

Asociācijas prezidente atzina, ka jau pašlaik nozarē tiek atlaisti darbinieki.

Jau vēstīts, ka no 17. marta līdz 14. aprīlim atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi caur lidostām, ostām, ar autobusiem un dzelzceļa transportu.