Tūrisma aģentūras brīdina: migrantu dēļ uz vairāku valstu robežām var rasties sarežģījumi

0 Komentāru
Tūrisma aģentūras brīdina: migrantu dēļ uz vairāku valstu robežām var rasties sarežģījumi
Foto: AFP / LETA

Lai gan tas ir pretrunā ar Šengenas noteikumiem par brīvu pārvietošanos, vairākas valstis, tostarp Ungārija, Polija, Austrija, lai izvairītos no nekontrolētas migrantu ieceļošanas ir atjaunojušas robežkontroli.

Ceļotājiem no Latvijas tagad jārēķinās ar apgrūtinājumiem. Tūrisma aģentūras atzīst, ka situācija ir jauna un nepieredzēta. Katru dienu nākas sekot līdzi notikumiem uz robežām un rēķināties ar iespējamām problēmām. Aģentūras brīdina savus klientus, ka šķērsojot sauszemes robežu ir jārēķinās ar papildus laiku, kas jāpavada stāvot rindā.

“Ja gadījumā kāds ceļo pa Eiropu tādu lielāku maršrutu, tad noteikti ir jārēķinās ar to, ka var būt kaut kādas problēmas uz šīm robežām, pie tam tas var parādīties jebkurā brīdī,” norāda Jēkaba aģentūras valdes priekšsēdētājs Uldis Alksnis.

Tūrisma aģentūras neizslēdz iespēju, ka arī ceļojot ar lidmašīnu, atsevišķas Šengenas zonas valstīs var tikt ieviesta pasu kontrole. Tāpat, ceļojot pa Eiropu nevajadzētu paļauties tikai uz personu identifikācijas karti, bet ņemt līdzi arī pasi.

0 Komentāru