Tūrfirmu piedāvājumi – kā droši tos izvēlēties? Kā zināt, vai tiem var uzticēties?

2 komentāri
Tūrfirmu piedāvājumi – kā droši tos izvēlēties? Kā zināt, vai tiem var uzticēties?
LETA

Diezgan bieži dzirdam par ļaudīm, kuri ir iegādājušies ceļojumu, bet tā arī nav tikuši līdz ceļojumam vai arī aizlidojot, atklājas, ka par naktsmītnēm jāmaksā pašam. Kā nopirkt ceļojumu droši?

Pārbaudi, vai kompānija ir oficiāli reģistrēta kā tūrisma pakalpojuma sniedzējs!

Pirms iegādājies ceļojumu pakalpojumu, nepieciešams pārbaudīt vai kompānija vispār pastāv un darbība ir oficiāli reģistrēta. Informāciju par reģistrētajām kompānijām vari iegūt Lursoft datu bāzē.

Latvijā visiem tūrisma pakalpojumu sniedzējiem ir jāreģistrējas Tūrisma aģentu un tūrisma operatoru (TATO) datu bāzē. Lai pārbaudītu, vai komersants ir veicis reģistrāciju, nepieciešams apmeklēt interneta vietni tato.em.gov.lv.

Noskaidro arī, vai aģentūra ir apdrošinājusi savu klientu iemaksāto naudu TATO datu bāzē. Šāda prasība neattiecas uz visiem tūrisma pakalpojumu sniedzējiem – tās aģentūras, kas savus pakalpojumus pārdod citām aģentūrām, nevis pa tiešo privātpersonām, to var arī nedarīt.

Citu klientu atsaukmes

Pirms iegādājies ceļojumu kādā no tūrisma aģentūrām, noteikti izlasi internetā citu cilvēku atsauksmes par sekojošo kompāniju. Ja gadās, ka atsauksmes nevar atrast, tad iespējams, ka uzņēmums ir salīdzinoši jauns. Tad meklējiet atsauksmes interneta forumos, sociālajos tīklos.
Pārliecinies par rezervācijām

Pirms esi veicis maksājumus, noslēdz oficiālu līgumu. Lai ceļojumā varētu braukt ar mierīgu sirdi, pirms došanās ceļā palūdz ceļojumu aģentūrai nodrošināt rezervācijas apstiprinājumus, piemēram, lidojuma biļetes avioreisiem un viesnīcu rezervācijas apliecinājums.

Uzzini savas tiesības

Ja saproti, ka esi “iekritis” un ceļojuma aģentūra sāk ignorēt e-pastus, telefonzvanus, tad nekavējoties ziņo par to Patērētāju tiesību aizsardzības centram (PTAC) un Valsts policijai.

Tu pasargāsi ne tikai sevi, bet arī citus ceļotājmīļus no naudas izkrāpšanas!

Rezervē pats

 Protams, vismazākais satraukums būs, kad ceļojumu izdomāsi un rezervēsi pats no tiešajām aviosabiedrībām un naktsmītnēm. Vai nopirktais lidojums ir tiešām rezervēts vari pārliecināties www.checkmytrip.com lapā. Par lētiem ceļojumu galamērķiem vari vairāk uzzināt TravelFree blogā.