Turaidas muzejrezervātā skatāma brīvdabas izstāde “Sīki putni – diži putni”

0 Komentāru
Turaidas muzejrezervātā skatāma brīvdabas izstāde “Sīki putni – diži putni”
TURAIDAS MUZEJREZERVĀTS

Turaidas muzejrezervātā atvērta brīvdabas izstāde “Sīki putni – diži putni”, kas veltīta pavasara saulgriežiem, vēsta TV3 Ziņas.

Izstādes vēstījums ir par mazajiem putniem, jo lībiešu pavasara tradīcijā īpaša vieta ir mazo putnu saukšanai – modināšanai. Šī tradīcija ir saistīta ar senu ticējumu, ka mazie putni nekur tālu neaizlaižas, bet guļ paslēpušies un tie jāmodina, lai ātrāk atnāktu pavasaris.

Izstādē skatāmas Latvijā dzīvojošā somu mūziķa un putnu vērotāja Marko Ojalas mazo putnu fotogrāfijas un dzirdamas tajās redzamo putnu balsis, kuras var atskaņot ar QR koda palīdzību. Izskanēs arī Marko Ojalas iedziedātā somu tautasdziesma par putniem un pavasara tuvošanos.

Putnu balsu ieraksti tapuši sadarbībā ar www.putni.lv, un ar savu padomu izstādes veidošanā ir arī palīdzējis ornitologs Gaidis Grandāns, izstādes dizainu veidojis Turaidas muzejrezervāta datordizaina speciālists Nauris Dainis.

Starp fotografētajiem putniem savus spārnus izpletuši un dižojas skatītāju priekšā muzejpedagoģes Margitas Porietes darinātie dekoratīvie putni no dabas materiāliem – lina, žagariem, siena, niedrēm un salmiem.

Turaidas muzejrezervāta muzejpedagoģe Margita Poliete

“Savukārt es esmu izveidojusi putnus no dabas materialiem, kas pieejami brīvā dabā, dārzos, linu auklas, pakulas, kas noder darza darbos.”

Izstādes laikā notiks arī Porietes vadītā tiešsaistes meistardarbnīca, kurā būs iespējams iemācīties pašiem pagatavot putnus no dabas materiāliem. Par to detalizētāka informācija tiks publicēta muzejrezervāta mājaslap. Brīvdabas izstāde apmeklētājiem atvērta muzejrezervāta darba laikā katru dienu līdz 18. aprīlim.

0 Komentāru