Tunča ķeršana nav viegls un lēts prieks… Edgara Zvejas video no Spānijas!

Pievienot komentāru
Tunča ķeršana nav viegls un lēts prieks… Edgara Zvejas video no Spānijas!
Foto: Ekrānuzņēmums

Skaties.lv sadarbībā ar Edgaru Zveju, turpina savu stāstu sēriju no Spānijas. Šajā reizē viņš kopā ar vietējiem makšķerniekiem ir nolēmis izmēģināt spēkus un noķert gigantisko jūras iemītnieku – tunci.

Startējot jau no agra rīta, pavisam drīz viņi ir atklātā jūrā, kurā redzams līdzīgs skats kā tepat Daugavā – apkārt lieli plašumi, taču makšķernieki koncentrējas vienā punktā. Acīmredzot, zina, kur meklējami vislielākie lomi.

Izrādās, ka tunča ķeršana nav lēts prieks, jo vajag daudz sardīņu un citu zivju, ar ko to piebarot. Vietējais iedzīvotājs Alberts, kura senči ar zveju nodarbojas jau vairākās paaudzēs, norāda, ka to, ko likt uz āķa viņš izvēlas pēc sajūtām.

Foto: tunča ķeršana Spānijā

Makšķernieki atrodas vietā, kur ir iznāciens uz sēkli un zivis no dziļuma dodas ieturēt maltīti. Gaidīšanas process vainagojas ar “copi” un tad sākas lielā cīņa – makšķernieki ar laivu attālinās vajadzīgajā attālumā, lai varētu noķert tunci, taču milzīgais jūras iemītnieks izrādās spēcīgāks un pārrauj mezglu…

Tā nu sanāk, ka pirmais izbrauciens Vidusjūrā šoreiz beidzas bez lielā loma, taču makšķernieki ir apņēmības pilni neatgriezties mājās tukšām rokam. Makšķerēšanas stāstu un piedzīvojumu sēriju no saulainās Spānijas turpināsim jau pavisam drīz

Video