Tukumā restaurēta unikāla un grezna 17. gadsimta lustra

Komentāri

Tukumā restaurēta unikāla 17. gadsimta lustra. Pētot vairākus simtus gadu veco priekšmetu, konstatēts, ka tā detaļas ir sajauktas ar Tukuma baznīca kroņlukturi.

1973.gadā, cenšoties saglabāt vēstures liecības, kāds cilvēks salika veco gaismekļu detaļas maisā un pārveda tās no Tukuma baznīcas uz Rundāles pili. Tur tās glabājās 44 gadus, līdz šī gada sākumā lustru savā īpašumā pārņēma Tukuma muzejs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Agrita Ozola
Tukuma muzeja direktore

Tajā brīdī, kad mēs ieraudzījām kaudzīti ar zariem, kuri daži bija veseli, daži salauzti, tur nebija ne mazākā priekšstata par to, cik grezna un interesanta varētu būt šī lustra. Bija skaidrs, ka tajā kaudzīte ir vairāku lustru detaļas.

Izrādījās, ka baroka stilā veidotie uz leju liektie zari patiesībā nākuši no Tukuma baznīcā esošās lustras, savukārt restaurējamās lustras elementi izmantoti baznīcā lietotajā kroņlukturī. Sajauktās detaļas tika identificētas un draudze piekritusi to apmaiņai.

Restaurētā manierisma stila lustra pašlaik ir apskatāma Durbes pilī. Tā ir izcils 17. gadsimta pirmās puses Latvijas lietišķās mākslas darbs, kura vērtību nosaka ne tikai tā retuma pakāpe – Latvijā kopumā saglabājies mazāk nekā desmit šī laikmeta lustru, bet arī augstā mākslinieciskā kvalitāte.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl