Tukumā restaurēta unikāla un grezna 17. gadsimta lustra

Komentāri

Tukumā restaurēta unikāla 17. gadsimta lustra. Pētot vairākus simtus gadu veco priekšmetu, konstatēts, ka tā detaļas ir sajauktas ar Tukuma baznīca kroņlukturi.

1973.gadā, cenšoties saglabāt vēstures liecības, kāds cilvēks salika veco gaismekļu detaļas maisā un pārveda tās no Tukuma baznīcas uz Rundāles pili. Tur tās glabājās 44 gadus, līdz šī gada sākumā lustru savā īpašumā pārņēma Tukuma muzejs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Agrita Ozola
Tukuma muzeja direktore

Tajā brīdī, kad mēs ieraudzījām kaudzīti ar zariem, kuri daži bija veseli, daži salauzti, tur nebija ne mazākā priekšstata par to, cik grezna un interesanta varētu būt šī lustra. Bija skaidrs, ka tajā kaudzīte ir vairāku lustru detaļas.

Izrādījās, ka baroka stilā veidotie uz leju liektie zari patiesībā nākuši no Tukuma baznīcā esošās lustras, savukārt restaurējamās lustras elementi izmantoti baznīcā lietotajā kroņlukturī. Sajauktās detaļas tika identificētas un draudze piekritusi to apmaiņai.

Restaurētā manierisma stila lustra pašlaik ir apskatāma Durbes pilī. Tā ir izcils 17. gadsimta pirmās puses Latvijas lietišķās mākslas darbs, kura vērtību nosaka ne tikai tā retuma pakāpe – Latvijā kopumā saglabājies mazāk nekā desmit šī laikmeta lustru, bet arī augstā mākslinieciskā kvalitāte.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl