Tukuma iedzīvotāji baidās, ka bēgļi apdraudēs tradicionālās vērtības un pieaugs noziedzība

11 komentāri
Tukuma iedzīvotāji baidās, ka bēgļi apdraudēs tradicionālās vērtības un pieaugs noziedzība
FOTO: SCANPIX

Daļa tukumnieku tā sasparojušies pret bēgļu uzņemšanu, ka pat savākuši gandrīz 2000 parakstu un pieprasa, lai novada dome rīkotu sabiedrisko apspriešanu un uzklausa vietējo iedzīvotāju viedokli. Taču tā, visticamāk, nenotiks, jo normatīvie akti neparedz, ka pašvaldības drīkstētu rīkot publiskās apsiešanas par bēgļu jautājumu.

Domē arī norāda, ka šī parakstu vākšana, iespējams, notikusi ne līdz galam godīgi, jo daudziem iedzīvotājiem izplatīta melīga informācija.

Kolektīvajā vēstulē, kas iesniegta Tukuma novada domē, norādīts, ka liela daļa tukumnieku ir pret bēgļu uzņemšanu, tādēļ jārīko sabiedriskā apspriešana. Tāpat vēstulē paustas bažas par to, ka patvēruma meklētāji šeit nespēs integrēties un asimilēties, turklāt pieaugšot arī noziedzība.

Foto

Vēstulē, ko parakstījuši 1943 cilvēki, arī norādīts, ka Latvijas valdība rīkojusies nedemokrātiski, plānojot valstī izvietot lielu daudzumu patvēruma meklētāju, izteiktas arī aizdomas, ka bēgļu atšķirīgā kultūra apdraudēšot tautas tradicionālās vērtības.

Iesnieguma autors, tukumnieks, šoruden pie Brīvības pieminekļa organizējis arī protesta akciju pret imigrantiem.

Tikmēr Tukuma domes priekšsēdētājs skaidro, ka kolektīvais iesniegums tālāk pārsūtīts Ministru kabinetam, jo vēstulē minētais lūgums uzskatāms par valdības un ministriju, nevis pašvaldības kompetenci.

Lai arī vietvaras mērs esot gandarīts, ka iedzīvotāji ir aktīvi un pilsoniskā sabiedrība nesnauž, bet gan vēlas piedalīties svarīgu jautājumu risināšanā, taču šoreiz viņam nav pieņemamas metodes, ar kādām darbojušies iesnieguma autori, vācot parakstus.

Tukuma dome arī secinājusi, ka daļa no parakstiem nemaz nav derīgi, jo vēstuli parakstījušas gan nepilngadīgas personas, gan citu novadu iedzīvotāji.

Iesnieguma autors to zinot, bet lēš, ka nederīgo parakstu esot maz. Tāpat viņš arī nenoliedz, ka, apstaigājot cilvēkus un prasot parakstīties, izplatīta nekorekta informācija.

Tukums arī esot viena no tām Latvijas pašvaldībām, kuras rīcībā nav brīvu dzīvojamo telpu, ko varētu piedāvāt bēgļu izmitināšanai.

Video