11 komentāri

Daļa tukumnieku tā sasparojušies pret bēgļu uzņemšanu, ka pat savākuši gandrīz 2000 parakstu un pieprasa, lai novada dome rīkotu sabiedrisko apspriešanu un uzklausa vietējo iedzīvotāju viedokli. Taču tā, visticamāk, nenotiks, jo normatīvie akti neparedz, ka pašvaldības drīkstētu rīkot publiskās apsiešanas par bēgļu jautājumu.

Domē arī norāda, ka šī parakstu vākšana, iespējams, notikusi ne līdz galam godīgi, jo daudziem iedzīvotājiem izplatīta melīga informācija.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kolektīvajā vēstulē, kas iesniegta Tukuma novada domē, norādīts, ka liela daļa tukumnieku ir pret bēgļu uzņemšanu, tādēļ jārīko sabiedriskā apspriešana. Tāpat vēstulē paustas bažas par to, ka patvēruma meklētāji šeit nespēs integrēties un asimilēties, turklāt pieaugšot arī noziedzība.

Foto

Vēstulē, ko parakstījuši 1943 cilvēki, arī norādīts, ka Latvijas valdība rīkojusies nedemokrātiski, plānojot valstī izvietot lielu daudzumu patvēruma meklētāju, izteiktas arī aizdomas, ka bēgļu atšķirīgā kultūra apdraudēšot tautas tradicionālās vērtības.

Iesnieguma autors, tukumnieks, šoruden pie Brīvības pieminekļa organizējis arī protesta akciju pret imigrantiem.

Tikmēr Tukuma domes priekšsēdētājs skaidro, ka kolektīvais iesniegums tālāk pārsūtīts Ministru kabinetam, jo vēstulē minētais lūgums uzskatāms par valdības un ministriju, nevis pašvaldības kompetenci.

Lai arī vietvaras mērs esot gandarīts, ka iedzīvotāji ir aktīvi un pilsoniskā sabiedrība nesnauž, bet gan vēlas piedalīties svarīgu jautājumu risināšanā, taču šoreiz viņam nav pieņemamas metodes, ar kādām darbojušies iesnieguma autori, vācot parakstus.

Tukuma dome arī secinājusi, ka daļa no parakstiem nemaz nav derīgi, jo vēstuli parakstījušas gan nepilngadīgas personas, gan citu novadu iedzīvotāji.

Iesnieguma autors to zinot, bet lēš, ka nederīgo parakstu esot maz. Tāpat viņš arī nenoliedz, ka, apstaigājot cilvēkus un prasot parakstīties, izplatīta nekorekta informācija.

Tukums arī esot viena no tām Latvijas pašvaldībām, kuras rīcībā nav brīvu dzīvojamo telpu, ko varētu piedāvāt bēgļu izmitināšanai.

Video

TOP komentāri

 • fixsss
  +7 +7 0

  fixsss

  un atceraties,ja tos bēgļus Tukumā izmitinās,tad sūtiet pie Domes galvas,lai tas pakalpiņš viņus izmitina pie sevīm,bet ja ne,tad ar mietu pa garo mēli
 • begolis
  +7 +7 0

  begolis

  ...Tukuma iedzīvotāji baidās, ka bēgļi apdraudēs tradicionālās vērtības un pieaugs noziedzība..
  Neviens līdz šim jau sabiedrības viedokļos nekad nav ieklausījies.
 • ezis
  +6 +6 0

  ezis

  Jūs esat malači ! Nevajag un nedrīkst pieļaut ,ka pašvaldībām uzbāž tos bandītus ,jo laukos neviens viņus nespēs kontrolēt ,tad paši ziniet ,kas būs tālāk.Ja valdība piekrīt bēgļu uzņemšanai ,tad ,lai visus izmitina Rīgā -savā acu priekšā .Nekādi reģioni ,ne novadi ! Te viņi slepkavos,izvaros un visas savas nejēdzības realizēs ,jo neviens tādās pašvaldībās nevarēs tos bezsmadzeņus izkontrolēt.Rīgā ir vietas diezgan ,bet ,ja neuzklausa tautu ,,tad tā vairs nav nekāda Demokrātiska valsts .Cik ir ,,kungu,, un cik esam mēs -tā 'tās lietas nevar atstāt ,lai pēc tam mēs visi ciestu! .Mēs esam pārāk maza valsts,lai ļautu te viņu dzimstībai izplatīties. Mums ir 1-2 bērni ,bet viņiem 6-10 ,ja ne vairāk .Protams ,ka pēc dažiem gadiem ,tad te būs tikai vieni musulmaņi . LATVIJAI BĒGĻUS NĒ. NĒ ,NĒ---ĀMEN !

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl