Komentāri

Tiek veidots Baltijā garākais pārgājiena maršruts gar jūras krastu, kas būs vairāk nekā tūkstoš kilometru garumā. Maršruts top gar Latvijas un Igaunijas piekrasti, un to iecerēts iekļaut Eiropas kājāmgājēju ceļvedī.

Šādā veidā Latvija un Igaunija cer piesaistīt daudz jaunu tūristu. Eiropā ir vairāki desmiti miljoni cilvēku, kuri iecienījuši garus pārgājienus, un Baltija pagaidām ir neapgūta teritorija. Pārgājiena maršruts gar Latvijas un Igaunijas piekrasti sāksies Nidā, pie Lietuvas robežas un turpināsies līdz pat Tallinai, kas, gar jūru ejot, ir 1100 kilometru attālumā. Pārgājiena iespējas būs piemērotas teju katrai gaumei. Latvijā pārsvarā ir viegli soļojami liedagi, bet Igaunijā jau krietni sarežģītāka piekraste ar purviem un palienu pļavām.

Ekrānuzņēmumi

Juris Maļinskis
”Lauku ceļotājs” pārstāvis

Viņš varēs iet vienu dienu, varēs piecas dienas, un, ja kādam gribēsies iet piecdesmit dienas, tad viņš noies šo maršrutu visā garumā.

Eiropā ir sešpadsmit garo distanču pārgājienu maršruti, tie katrs ir ar savu apzīmējumu. Latvija un Igaunija tiks iekļauta E9 maršrutā, kas ir piekrastes pārgājienu tīkls. Eiropas Kājāmgājēju asociācijas vadītāja skaidro, ka Latvijai un Igaunijai ir liels potenciāls piesaistīt daudz soļotāju, taču nepieciešama reklāma.

Lisa Nielsena

Es esmu no Dānijas, un mums Baltija šķiet eksotiska un ļoti interesanta. Ja te būs kāds labs maršruts, mēs to labprāt izmēģinātu. Taču nav informācijas par šeit pieejamiem maršrutiem.

Eiropas Kājāmgājēju asociācijā ir 3 miljoni aktīvu biedru, un tā ir tikai viena no desmit asociācijām Eiropā. Latvija-Igaunija kājāmgājēju maršruta veidotāji šovasar dosies garajā pārgājienā, lai galu galā izstrādātu detalizētu ceļvedi ar apskates objektiem, maršrutu un naktsmītnēm. Tāpat maršruta veidošanā tiks iesaistītas piekrastes pašvaldības un uzņēmēji. Viesu nama saimniece Kolkā arī novērojusi, ka ir pēdējais laiks veidot ceļvedi gājējiem.

Dženeta Marinska
kempinga “Ūši” saimniece

Mēs sniedzam izmitināšanas pakalpojumus Kolkā, telts vietas un brīvdienu māju, un tiešām novērojam, sevišķi pēdējos gados, to cilvēki skaits, kas iet kājām, pieaug.

Ceļvedis būs sadalīts 20 līdz 25 kilometru garos posmos, kas noslēgsies ar naktsmāju. Maršruta plāns un apraksts būs pieejams gan internetā, gan drukātā formātā. Paredzams, ka tas varētu būt gatavs uz nākamo sezonu.

 

Lasi vēl