Tūkstošiem cilvēku pareizticīgo Ziemassvētkos apmeklē dievkalpojumus

0 Komentāru
Tūkstošiem cilvēku pareizticīgo Ziemassvētkos apmeklē dievkalpojumus
(Foto: LETA)

Šodien, 7. janvārī, Latvijā aptuveni 400 000 pareizticīgo un citu kristīgo konfesiju pārstāvju svin Ziemassvētkus. Pirmajiem Ziemassvētkiem par godu Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrālē notiek pareizticīgo Ziemassvētku dievkalpojums.

“Šajās svētajās Kristus piedzimšanas svētku dienās pienesīsim pateicību Dievam par nodzīvoto gadu, izlūgsimies viņa svētību jaunajam gadam. Lai nākamais gads būtu Dieva žēlastības un svētības gads,” Latvijas pareizticīgo baznīcai piederīgajiem vēl metropolīts Aleksandrs.

Savukārt valsts prezidents Andris Bērziņš Latvijas pareizticīgajiem un vecticībniekiem novēl: ”Šis laiks iezīmē ne tikai simbolisku un cerībām bagātu sākumu baznīcas gadā, bet arī brīdi, kurā ikviens ir aicināts padomāt par svarīgāko savā dzīvē, nesot nemainīgu ziņu par to, ka cilvēkam ir iespēja ticībā, cerībā un mīlestībā kļūt atvērtākam un saskatīt labo un gaišo līdzcilvēkos un pasaulē. Mēs Ziemassvētkos pārdomājam ikvienam būtiskās dzīves vērtības – cilvēku savstarpējās attiecības, ticību un brīvību. Aicinu domāt arī par to, ko katrs varam sniegt saviem tuvākajiem ikdienas rūpēs un darbos! Novēlu, lai Ziemassvētku labā vēsts mūs uzrunā un pavada ikkatru dienu, lai Ziemassvētku gaišums atspīd ikviena cilvēka sirdī! Lai mierpilns un mīlestības pilns šis laiks!”

Kristus piedzimšanas svētku otrajā dienā, 8.janvārī, plkst.9 metropolīts Aleksandrs kalpos Dievišķo liturģiju Rīgas Svētās Trijādības-Sergija sieviešu klostera sirdsskaidrā Radoņežas Sergija baznīcā. Savukārt, plkst.17, kalpojot Rīgas prāvestības garīdzniekiem, metropolīts kalpos Lielo vakara dievkalpojumu Rīgas Kristus piedzimšanas katedrālē. Dievkalpojumos piedalīties aicināts ikviens ticīgais.

Rīgas un vairākās Latgales pašvaldībās strādājošie šo dienu var dabūt brīvu ar nosacījumu, ka tā tiks atstrādāta.

Pareizticīgo baznīca seko Jūlija Cēzara kalendāram, tāpēc pirmie Ziemassvētki tiek svinēti 7.janvārī.

0 Komentāru