38 komentāri
“Tu esi nacists” – šādi Rīgas satiksmes apsargs nosauc pasažieri, kurš vēlas runāt latviski
Foto: Facebook / Gustavs Reinholcs

Rīgas satiksmes kontroli pavadošais Koblenz apsargs kādu pasažieri nodēvējis par “nacistu”, jo viņš nav vēlējies ar viņu runāt krievu valodā.

Incidents ar Rīgas satiksmes nolīgto Koblenz apsardzi gadījies pirmdienas pievakarē, kad kāds pasažieris kopā ar savu draudzeni devies ar 4. tramvaju no Anniņmuižas bulvāra.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā novērojuši pasažieri, Koblenz apsargs, aptuveni 25-30 gadus vecs vīrietis, pret bezbiļetniekiem izturējies ar bravūru, rupji nolamājot viņus. Minētie bezbiļetnieki izkāpuši Dzirciema ielā, bet ar to apsargam neesot bijis gana un viņš krievu valodā pavēlējis tramvajā braucošajai meitenei noņemt kāju no radiatora.

Uz jautājumu, kāpēc viņš uzrunā cilvēkus krieviski, apsargs sācis dižoties, ka protot arī franču un angļu valodu un akcentējis, ka nenodalot latviešus no krieviem. Viens no pasažieriem norādījis, ka, dzīvojot Latvijā, apsargam vispirms savā darbā ar nepazīstamiem cilvēkiem būtu jārunā latviski, bet uz to Rīgas satiksmes nolīgtais apsargs šim pasažierim veltīja lakonisku frāzi: “Tu esi nacists”.

Foto: Facebook / Gustavs Reinholds

Foto: Facebook / Gustavs Reinholds

Incidenta dalībnieks norāda, ka apsargam ar to nav bijis gana, un viņš sacījis, ka tagad principa pēc runāšot tikai krieviski un pat esot izteicis draudus, ka pēdējoreiz, kad kāds ar viņu neesot vēlējies runāt vienā valodā, tas otrai pusei beidzies slikti.

Mēģinot no kontrolieriem noskaidrot apsarga vārdu un uzvārdu, ko neizdarīja arī viens no kontrolieriem, atbildot ar “nezinu”, pasažieriem gan izdevies apskatīt viņa kolēģes kartīti un noskaidrot, ka otru no kontrolieriem sauc Irina Beinaroviča. Par šo incidentu viņš ziņojis arī Rīgas satiksmei.

Rīgas satiksmes preses pārstāvis Viktors Zaķis sagatavotajā atbildē norāda, ka pēc kontrolieru teiktā nekādu konfliktu nav bijis un neviens savu identitāti nav slēpis.

“Apsardzes darbinieki nepilda kontroles funkcijas, bet nodrošina sabiedrisko kārtību transportā un preventīvi darbojas, lai izslēgtu apdraudējumu kontrolieriem no agresīvu pasažieru puses. Ņemot vērā šos apstākļus, secināms, ka konkrētajā situācijā apsardzes darbinieks par savu rīcību ir pieņēmis patstāvīgus lēmumus un ir atbildīgs par savas rīcības un lēmumu sekām,” norāda Zaķis.

Par šo incidentu Rīgas satiksme ir ziņojusi arī Koblenz, kas uzsākusi pārbaudi. Pašlaik tiek apkopota visa informāciju par konkrēto gadījumu.

Rīgas satiksmes kontrole (ilustratīvi foto):

TOP komentāri

 • !!!
  +21 +21 0

  !!!

  Kas par trulumu! Kā nav kauna vispār dot darbu tādam nejēgam kurš nerunā latviski un vel principa pēc nerunājot LV?!! Nejēgas tādus nekavējoties atlaist!
 • Likums
 • EsIrKrievs
  +20 +20 0

  EsIrKrievs

  Nezinu jākaunās man, vai kā... bet man būdams krievam negribās runāt krievu valodā būdams LR pilsonim. bija līdzīgs izgājiens, kur es vienkārši truli stāvēju un blenzu virsu sakot ka nevārda nesaprotu krieviski, un kad uzzināja manu vārdu, pasmējās - "Kā cilvēks ar krievu vārdu var nezināt krievu valodu?" uz ko es atbildēju jau krieviski - " Принципиально говорю на государственном языке, так как вы представитель государственной фирмы, вам стоит ко мне обращаться подобающим способом"

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl