Trūkumā nonākuši mākslinieki varēs pretendēt uz īpašu stipendiju minimālās algas apmērā

0 Komentāru

Atrasta iespēja ar valsts naudu atbalstīt trūkumā nonākušus māksliniekus. Viņi turpmāk pusgada garumā varēs saņemt īpašu stipendiju minimālās mēnešalgas apmērā.

Šim mērķim atvēlēts pusmiljons eiro. To sadalīs Kultūrkapitāla fonds. Lai to saņemtu, gan būs jāatbilst virknei kritēriju.

Diskusijas par palīdzību radošām personām ar zemiem ienākumiem ilgst gadiem. Lietuva un Igaunija dažādus pasākumus jau ieviesusi. Latvija apņēmusies nākamgad palīdzēt 200 kultūras jomas pārstāvjiem.

Attiecīgu likumu Saeima jau apstiprināts un plānots, ka tas stāsies spēkā janvārī. Mērķprogrammā pašnodarbinātu radošo personību atbalstam nākamgad kopumā atvēlēts pusmiljons eiro.

Galvenais kritērijs, lai atbalstu saņemtu, ir personas ienākumu līmenis, proti, ar dokumentiem būs jāpierāda, ka pēdējos trīs mēnešus ienākumi nav sasnieguši pusi no minimālās mēnešalgas, – 215 eiro. Vēl viens kritērijs nosaka, ka pēdējo trīs gadu laikā jābūt kam radītam un publiskotam.

Labklājības ministrijā tikmēr uzsver, ka atbalsts radošajām personām ir tikai viens no pasākumiem pašnodarbinātu personu sociālā nodrošinājuma uzlabošanai.

Jāpiebilst, ka šobrīd Latvijā radošas personas statuss piešķirts aptuveni 3 500 personu. Šāda statusa iegūšanai jāsaņem attiecīgas radošās jomas organizācijas apliecinājums.

0 Komentāru