Trīs Rīgas tirdzniecības centros durvis vērs vakcinācijas punkti

16 komentāri
Trīs Rīgas tirdzniecības centros durvis vērs vakcinācijas punkti
PAULA ČURSKTE/LETA

Piektdien, 18.jūnijā, trīs Rīgas tirdzniecības centros – “Galleria Riga”, “Galerija Centrs” un “Domina Shopping” – tiks atvērti vakcinācijas pret Covid-19 punkti, pastāstīja Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļas vadītāja Eva Juhņēviča.

Kā informēja Veselības ministrija, šodien plkst.10 “Galerijā Centrs” notiks simboliska vakcinācijas punktu atklāšana lielveikalos. Pasākumā piedalīsies veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP), “VC4” medicīnas māsa Ina Ozoliņa, kura vakcinācijas procesā piedalās no pirmās dienas, veikusi vakcināciju gan masu centros, gan mājas vizītes pie gulošajiem pacientiem, un “Galerija Centrs” vadītāja Iveta Priedīte.

Savukārt sestdien, 19.jūnijā, tiks sākta izbraukuma vakcinācija gadatirgos visā Latvijā. Vakcinācija gadatirgos notiks bez iepriekšējā pieraksta, tās organizēšanā iesaistīsies gan pašvaldības, gan vakcinācijas pakalpojumu sniedzēji, gan Nacionālie bruņotie spēki (NBS).

Piektdien Aizkrauklē pie “IGA” centra būs iespēja vakcinēties no plkst.7 līdz plkst.15, Gulbenē, Ābeļu ielā 2, – no plkst.9 līdz plkst.15, pie Talsu tautas nama – no plkst.10 līdz plkst.17, savukārt Vecumniekos vakcinācija būs pieejama pie Vecumnieku tautas nama 20.jūnijā no plkst.9 līdz plkst.14. Gadatirgos tiks vakcinēts ar “Janssen” vakcīnu.

Vēlāk, 21.jūnijā, darboties sāks vēl trīs vakcinācijas punkti citos tirdzniecības centros, tostarp divi lielveikali Rīgā – “Alfa”, “Akropole” un Liepājā – “XL Sala”. Savukārt 28.jūnijā vakcinācijas punkts tiks atvērts tirdzniecības centrā – “Riga Plaza”.

Paralēli vēl procesā ir vakcinācijas punktu izveide virknē citu lielveikalu, tostarp “Origo”, “Olimpia”, “SĀGA”, “Sky&More”, “Mols”, “Ozols”, kā arī reģionu tirdzniecības centros – “Korso” Jūrmalā un “Ditton nams” Daugavpilī.

Vakcinācijas kārtība tirdzniecības centru punktos būs tāda pati kā lielajos vakcinācijas centros – cilvēkam būs jāierodas ar personu apliecinošu dokumentu, kopā ar ārstniecības personu jāaizpilda anketa par veselības stāvokli un jāparaksta vakcinācijas veidlapa. Pēc tam cilvēks tiks informēts par sagaidāmajām blakusreakcijām, saņems savu vakcīnu un pakalpojuma sniedzējs reģistrēts vakcinācijas faktu e-veselībā. Pēc vakcinācijas arī paredzēts, ka persona varēs uz vietas mediķu klātbūtnē uzgaidīt 15 minūtes, lai pārliecinātos, ka vakcinētajam nav nekādu alerģisku reakciju.

16 komentāri