Komentāri

Aizvien lielāku popularitāti Latvijā iemanto dažādas alternatīvas dzemdību metodes, un viena no tām – mājdzemdības – valstī atļauta jau deviņus gadus.

Sievietes, kas jau dzemdējušas mājas apstākļos, apgalvo – viss, kas bijis nepieciešams, ir silta vieta un ūdens. Piemēram, Līva ir trīs bērnu māte un visas savas atvases izvēlējusies laist pasaulē mājas apstākļos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Mājās izlēmu dzemdēt tāpēc, ka principā ir tā, – ja bērnam un sievietei nav veselības problēmu, tad nav nekāda iemesla braukt uz slimnīcu,” ir pārliecināta Līva.

Viņa arī kliedē bažas par to, ka mājdzemdības nozīmē negatavošanos šim notikumam. ”Tas nav tā, ka es vienkārši izeju kaut kur pagalmā, nokrītu un sāku dzemdēt – tad tās nav mājdzemdības, tas jau ir nelaimes gadījums. Sievietes, kas dzemdē kaut kur uz ielas vai dzelzceļa stacijā…, tās nav mājdzemdības. Mājdzemdības ir tad, kad tam gatavojies un plāno šo notikumu,” akcentē trīs bērnu māmiņa.

Plānotas ārpus stacionāra dzemdības Latvijā oficiāli atļautas kopš 2006. gada, un likumā ir noteikts gan aprīkojums, gan apstākļi, kādos tām jānotiek. Ja dzemdībās mājas apstākļos rodas komplikācijas, grūtniece tiek pārvesta uz slimnīcu.

Ārsti norāda, ka sievietēm, kuras apzināti izvēlas dzemdēt mājas apstākļos, ir jābūt stingri motivētām, turklāt tas jādara medicīnas personāla uzraudzībā un jāatceras, ka tas nav domāts visām.

Latvijā laist bērniņu pasaulē mājas apstākļos ik gadu izvēlas vairāk nekā 1% sieviešu, kas ir nedaudz vairāk kā 200 sieviešu. Salīdzinājumam – Nīderlandē tie ir vairāk nekā 30%.

Skaties video!

Lasi vēl