Trimdas latvieši ir gatavi ieguldīt savas zināšanas un naudu Latvijas ekonomikā

2 komentāri
Trimdas latvieši ir gatavi ieguldīt savas zināšanas un naudu Latvijas ekonomikā
LETA

Latvija ir tādā attīstības posmā, kad vairs nav nepieciešama tikai sponsorēšana – tagad tā dēvētās “vecās trimdas” latvieši ir gatavi piedāvāt savas zināšanas un naudu, lai paaugstinātu šeit labklājību, pauda Pasaules brīvo latviešu apvienības ģenerālsekretāre Ilze Garoza.

Pēc Ekonomikas ministrijas aplēsēm ārzemēs patlaban dzīvo līdz 400 tūkstošiem latviešu un viņu pēcnācēji. Tā dēvētā vecā trimda uz ārzemēm izceļoja otrā pasaules kara laikā. Pasaules brīvo latviešu apvienība aktīvi iesaistījās Latvijas neatkarības atjaunošanā, palīdzēja sarunās par mūsu valsts iestāšanos NATO.

Tajā pašā laikā Latvijas ekonomikas uzturēšanā piedalās arī jaunā trimda. Tie ir cilvēki, kuri uz ārzemēm izbrauca krīzes gados, lai nopelnītu vairāk. Ir arī daudzi latvieši, kuri studējuši ārzemēs un pēc tam ieguvuši labi algotu darbu svešumā – arī viņi ir gatavi iesaistīties.

Ekonomikas ministrijā uzsver – Latvija ir atvērta savu tautiešu idejām un piedāvājumiem. Vērienīgā konference Latvieši pasaulē noslēgsies sestdien, 30. jūlijā. Tās noslēguma paredzēts apkopot idejas un pēc tam piedāvājumu iesniegs valdībai.

Skaties video un uzzini vairāk!