Trešdaļai iedzīvotāju ķīviņa iemesls – netīrība mājoklī

2 komentāri
Trešdaļai iedzīvotāju ķīviņa iemesls – netīrība mājoklī
Foto: Megan/Flickr

Tikai nedaudz mazāk kā puse jeb 45% Latvijas iedzīvotāju regulāri rūpējas par sava mājokļa tīrību un lielākoties šo pienākumu veikšana tiek atstāta vienīgi sieviešu pārziņā, liecina Samsung Electronics Baltics un pētījumu kompānijas GfK veiktā aptauja.

Turklāt trešdaļa iedzīvotāju norāda, ka nevienlīdzīgā iesaiste uzkopšanas darbos nereti izraisa nesaskaņas starp mājokļa iemītniekiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Absolūtais vairākums jeb 65% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju sava mājokļa kārtības uzturēšanai velta vienu līdz četras stundas nedēļā. Divās trešdaļās gadījumu galvenās atbildīgās par tīrību miteklī ir sievietes, bet starp vīriešiem mājokļa sakopšanu uzņemas vien katrs desmitais. Sievietes arī velta vairāk laika tīrīšanai – astoņas un pat vairāk stundas.

Interesanti, ka kaimiņzemē Lietuvā, kur notika tāda pati aptauja, rezultāts ir diametrāli pretējs – tur 67% mājokļu tīrīšanas darbi sadalīti vienlīdzīgi starp visiem ģimenes locekļiem, kamēr Latvijā tā pieņemts rīkoties tikai ceturtajā daļā ģimeņu.

Visvairāk laika mājokļos tiek veltīts grīdas tīrīšanai – vismaz pāris reižu nedēļā to veic 66% iedzīvotāju. Trešdaļa sava mājokļa grīdu slauka katru dienu un sūc ar putekļsūcēju vismaz pāris reižu nedēļā.

TOP komentāri

  • ups!
  • Sievietēm patīk tīrība, bet vīriešiem - kārtība.
    0 0 0

    Sievietēm patīk tīrība, bet vīriešiem - kārtība.

    Sievietēm patīk tīrība, bet vīriešiem - kārtība. Un tas nav gluži viens un tas pats...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl