Trešdaļa no bojāgājušajiem gājējiem uz ceļiem ir seniori

0 Komentāru

Trešdaļa ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušo cilvēku ir seniori, turklāt katrs trešais ir cietis pats savas vainas un neuzmanības dēļ, tā liecina jaunākais Valsts policijas pētījums, kurā analizēti negadījumos cietušo portreti un avāriju iemesli.

Pērn negadījumos iekļuvis 231 seniors, no tiem 38 smagi ievainoti, bet 22 – gājuši bojā, un šī statistika jau vairākus gadus neuzlabojas. Galvenokārt sirmgalvji iekļuvuši avārijās, jo bijuši neuzmanīgi, neapdomīgi, pārvērtējuši savas spējas, kā arī klaji nav ievērojuši ceļu satiksmes noteikumus.

Valsts policijas Satiksmes uzraudzības koordinācijas biroja priekšnieka vietnieks Andris Locs norāda: “Galvenokārt, protams, tās ir vietas, kur iet aizliegts, tātad šie te mēģinājumi – varbūt paspēšu, varbūt tikšu. Tas ir arī uz gājēju pārejām nepārredzamās vietās, kur pensionāri varbūt, nepārliecinoties par drošību, domājot, ka visu redz, iet pāri, un vadītāji neizvērtē šo te bīstamību.”

Valsts policija skaidro, ka bieži negadījumi notiek tieši diennakts tumšajā laikā vai sliktas redzamības apstākļos, piemēram, krēslā rudenī un ziemā. Situāciju pasliktina arī tas, ka sirmgalvji aizmirst vai nevēlas lietot atstarotājus. Turklāt mūža nogalē cilvēkiem zūd dažādu maņu un uztveres spēju asums, kas neļauj objektīvi izvērtēt situāciju uz ceļa.

0 Komentāru