Trešdaļa Latvijas jauniešu vēlētos saņemt vismaz 800 eiro lielu algu uz rokas

1 komentārs
Trešdaļa Latvijas jauniešu vēlētos saņemt vismaz 800 eiro lielu algu uz rokas
LETA

Trešdaļa Latvijas jauniešu vēlētos saņemt vismaz 800 eiro lielu algu uz rokas. Savukārt, raugoties piecu gadu perspektīvā, atalgojuma gaidas pieaug līdz pat 2000 eiro.

Šādi dati atklājušies jaunākajā SEB bankas pētījumā. Ekonomisti norāda, ka vismaz daļai jauniešu šīs ekspektācijas ir nepamatotas darba pieredzes trūkuma dēļ un iesaka jau skolas vecumā iestāties praksē kādā uzņēmumā, darboties kā brīvprātīgajiem nevalstiskās organizācijās, piedalīties sezonas darbos vai pieteikties skolēnu vasaras nodarbinātības programmā.

SEB bankas ekonomists Edmunds Rudzītis norāda: “Tas ir viens no veidiem, kā tuvināt šos jauniešu darba tirgum un reālajai dzīvei, kad jau skolas vecumā viņš vismaz vasaras periodos strādā un saprot, kāda ir tā reālā alga, ko var var nopelnīt un veidojas šī vērtīgā darba pieredze. Tad ir vieglāk iekļauties darba tirgū un prasības ir tuvākas darba tirgum”.

CV Online veiktais pētījums liecina, ka jauniešu vidū vispieprasītākās amatu kategorijas ir – pārdošanā un tirdzniecībā, informācijas tehnoloģiju jomā, pakalpojumu sfērā, administrēšanā un asistēšanā, kā arī finanšu un grāmatvedības nozarē. Nereti tikai darba intervijās jaunieši saprot, ka ir uzstādījuši pārāk augstas prasības.

Video

1 komentārs