Trešdaļa Latvijas iedzīvotāju vīnu izvēlas “uz labu laimi”

Komentāri
Trešdaļa Latvijas iedzīvotāju vīnu izvēlas “uz labu laimi”
Andreas Levers/Flickr

Lai gan vīna un saderīgu ēdienu baudīšanas tradīcijas Latvijā kļūst arvien populārākas, liela daļa Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka vīna daudzveidībā orientējas gana vāji. Visbiežāk iepērkoties un izvēloties vīnu, 29% aptaujāto šo dzērienu izvēlas nejauši vai arī 32% iedzīvotāju dod priekšroku zemākajai cenai, liecina Rimi Latvia un pētījumu centra SKDS veiktais pētījums par Latvijas iedzīvotāju ēšanas paradumiem.

Tikai 22% aptaujāto uzskata, ka viņiem ir nelielas zināšanas par vīnu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Visbiežāk Latvijas iedzīvotāji vīnu iegādājas, lai baudītu to svētkos, romantiskos mirkļos vai svinētu tikšanos ar draugiem. Vairāk nekā puse – 60% aptaujāto – atzīst, ka ir vīna cienītāji un labprāt to bauda gan ikdienā, gan svētkos.

Vīnzinis, gardēdis Mārcis Mitrevics:

Pieprasījumam pēc vīna viennozīmīgi ir tendence arvien pieaugt, tāpat kā cilvēku zināšanām par vīna kultūru. Tā ir attīstījusies, un Latvijā vīnu jau sāk uztvert kā svarīgu mielasta pavadoni, kas, ja tiek pareizi izvēlēts, savā īpašā veidā bagātina ēdiena smaržu un garšu.

Būtisks kritērijs Latvijas iedzīvotājiem, iegādājoties vīnu, ir ne tikai pašu pieredze, bet arī draugu, paziņu vai ģimenes locekļu ieteikumi.

Savukārt 32% vīna cienītāju Latvijā vīnu vērtē pēc cenas, izvēloties vidēja cenu līmeņa dzērienu.

“Svarīgākais, izvēloties vīnu no plašā klāsta, ir saprast, kādam mērķim tas tiek meklēts. Vai vīns būs kā pavadonis maltītei, kompanjons romantiskam vakaram, svinībām vai kādam citam gadījumam? Priecē, ka šobrīd cilvēki vīnu izvēlas ne tikai pēc cenas, bet jau sāk orientēties plašajā piedāvājumā, lai papildinātu sev pieejamo garšu buķeti un iepazītu ko jaunu,” komentē Mārcis Mitrevics.

Latvijas iedzīvotāji, domājot par vīna un ēdiena saderību, kā iecienītākās uzkodas pie vīna glāzes visbiežāk minējuši dažādu veidu sieru. Lielākoties šādu atbildi snieguši 25-34 gadus veci rīdzinieki, kuriem patīk gatavot maltīti mājās. Lai gan siers lielākoties ir pirmā izvēle, rūpējoties par vīnam saderīgiem ēdieniem un uzkodām, vīnzinis Mārcis Mitrevics atgādina, ka teju ikvienai maltītei var piemeklēt atbilstošu vīnu. “Lielākoties vīna popularitāti nosaka tas, kādi ēdieni konkrētā reģionā ir visiecienītākie. Šobrīd Latvijā popularitāte pieaug Riesling veida vīniem, kas labi sader ar mūsu tradicionālajiem ēdieniem. Šā tipa vīni ir vieni no retajiem, kas baudāmi pat bez īpaši piemeklēta ēdiena, tos iespējams baudīt pat atsevišķi no maltītes.”

Rimi Latvia sadarbībā ar tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS 2015. gada janvārī veicis līdz šim vērienīgāko Latvijas iedzīvotāju ēšanas un gatavošanas paradumu pētījumu, kurā aptaujāti vairāk nekā 1000 Latvijas iedzīvotāju vecuma grupā no 15 līdz 74 gadiem.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl