Trešdaļa Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka jūtas slikti. Speciālisti to skaidro ar ikdienas stresu

5 komentāri

Vairums Latvijas iedzīvotāju savu dzīves kvalitāti vērtē kā vidēju, bet trešdaļa – kā sliktu. Šāds gana satraucošs secinājums radies pēc ”Veselības testa” aptaujas. Speciālisti norāda, ka tam pamatā ir dzīves ritms – ēšanas, gulēšanas un fizisko aktivitāšu trūkums, komplektā ar ikdienas stresu.

Veselības testā piedalījās 42 000 iedzīvotāju. Tajā noskaidrotas kopējās tendences, proti, cilvēki reti ēd dārzeņus un augļus, maltītes ietur pie datora vai televizora, reti sporto un, izrādās, 44% zobus tīra tikai reizi dienā. Ir arī pozitīvas iezīmes – cilvēki arvien mazāk smēķē, pietiekami ilgi guļ (vismaz 7 stundas) un dzer vairāk ūdens. Tomēr joprojām daudz ir tādu, kuri regulāri pārēdas vai ēd steigā. Speciālisti norāda – aizvien vairāk cilvēku aptaukojas, kas savukārt ietekmē dzīves kvalitāti.

”Pusdienās ēst trīs ēdienus tā ir padomju laiku atlieka, un baidīties ēst pēc sešiem, ir vienkārši muļķīgi, jo tieši tas ir laiks, kad mēs atnākam mājās, līdz ar to pusdienās varbūt vajadzētu vairāk uzkodas un vakariņās kopīgu ēdienreizi,” skaidro uztura speciāliste Lolita Neimane.

Testā atklājies, ka vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju savas dzīves kvalitāti vērtē kā apmierinošu. Savukārt trešdaļa cilvēku jūtas slikti. Psihoterapeite Gunta Andžāne uzsver – ikdienas stresa līmenis daudziem ir pārlieku augsts.

”Cik cilvēku var pacelt rokas un teikt, ka, tikko kā beidzu darbu, es izslēdzu mobilo telefonu, vai ka, ejot gulēt, atslēdzu telefonu? Tas varētu korelēt ar to, ka stresa līmenis ir augsts. Ne velti 2030. gads tiek prognozēts kā izdegšanas sindroma gads, kad tad būs pirmajā vietā un mirstība palielinās tieši no no stresa, no pārpūles, no pavadošajām saslimšanām,” teic psihoterapeite.

Ko darīt, lai neļautos vispārējai izdegšanai? Eksperti iesaka mācīties tikt galā ar psiholoģiskiem pārdzīvojumiem un apzināties to kaitīgumu. Tikpat svarīgi to jau no mazotnes mācīt arī bērniem.

TOP komentāri

 • Vika
  +9 +9 0

  Vika

  Sākumā sakārtojiet visu tā, lai cilvēki saņem normālas algas, tikai pēc tam var pētīt citas lietas, kā var justies cilvēks kas par kapeikām sitas kā pliks pa nātrēm. Krīt uz nerviem tādi visādi ekspertu spriedelējumi.
 • nekas
  +6 +6 0

  nekas

  specialisti iesaka palasīt avīzes,kur rakstīts,ka Latvijā viss ir vislabākajā kārtībā ,ka mums ir Veiksmes Stāsts,kur Dombrovskis itkā atkāpās Zolitūdes dēļ,lai tiktu uz Briseli....cietumā viņam vieta un daudziem citiem arī...
 • ms

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl