Trešdaļa latviešu būtu gatavi atgriezties, ja alga sasniegtu tūkstoš eiro

1 komentārs
Trešdaļa latviešu būtu gatavi atgriezties, ja alga sasniegtu tūkstoš eiro
Foto: Les Haines/Flickr

Aptuveni trešā daļa Latvijas valstspiederīgo, kas patlaban ilgstoši dzīvo ārzemēs, Latvijā būtu gatavi atgriezties, ja viņu ikmēneša atalgojums dzimtenē būtu ap 1000 eiro.

Par to liecina Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūta pētnieku veiktā pētījuma sākotnējie rezultāti.

Aptuveni pusi emigrantu apmierinātu atalgojums ap 1000 eiro, bet trīs ceturtdaļas aptaujāto norādījuši, ka viņiem pietiekama motivācija atgriezties Latvijā būtu 1500 eiro atalgojums mēnesī.

Kā norāda pētījuma autori, iemesli tam, kāpēc ir pieņemts lēmums par pārcelšanos uz dzīvi citā valstī, lielākoties ir finansiālas grūtības, tikusi saredzēta iespēja labāk nopelnīt, bijusi vēlme uzlabot dzīves kvalitāti. Respondenti arī norādījuši, ka vēlas nopelnīt pensijai, netiek galā ar kredītsaistībām.

Lai gan nespēja saredzēt savu nākotni Latvijā nav minēts kā galvenais aizbraukšanas iemesls, tomēr trešdaļa to ir minējuši kā iemeslu lēmuma pieņemšanai.

Iepazīstoties ar iegūtajiem datiem, pētījuma autori mudina valsts pārvaldi domāt par nodokļu sistēmas uzlabojumiem, jo daudzi diasporas tautieši to kritizējuši un minējuši kā iemeslu, kāpēc pametuši Latviju. Tāpat tikusi kritizēta darba devēju attieksme.

Pētījumā kopumā aptaujāti 14 068 tautieši 118 pasaules valstīs. Galīgie pētījuma rezultāti sabiedrības vērtējumam tiks nodoti 26.janvārī.

1 komentārs