1 komentārs

Trešdaļa dzērājšoferu pie stūres sēžas bez vadītāja apliecības, jo tā jau iepriekš bijusi atņemta! Policija to sauc par būtisku apdraudējumu satiksmes drošībai. Turklāt pērn dzērājšoferu izraisīto avāriju skaits ir pieaudzis.

Jau šogad no 1000 autovadītājiem, kuri ir sēdušies pie stūres alkohola reibumā, četri simti ir braukuši vispār bez “tiesībām”.  Arī pēdējo gadu statistika apstiprina šo nepatīkamo tendenci –  vidēji 1 300 jeb trešdaļai dzērājšoferu vadītāja apliecība jau iepriekš tika atņemta.

Normunds Krapsis
VP Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks

Par šādu pārkāpumu var draudēt brīvības atņemšana līdz vienam gadam. Satiksmes eksperti uzsver, ka vadīt auto alkohola reibumā ir ārkārtīgi bīstami. Parasti autovadītāja reakcijas laiks ir 1 sekunde, bet, ja alkohola koncentrācijas ir virs 0,5 promilēm, reakcijas laiks palielinās vismaz 5 reizes.

Pērn autovadītāji, kuri braukuši dzērumā pie stūres, izraisījuši gandrīz 700 avāriju, un tas ir par 6% vairāk nekā 2015. gadā. Arī bojāgājušo skaits palielinājies par 40% – no 12 uz 17.  Autovadītāja uzvedība alkohola reibumā ir neadekvāta, brīdina tiesu eksperts Oskars Irbītis. Viņš atceras neseno gadījumu, kas notika Kurzemes pusē, kad vairāki auto apstājās pie dzelzceļa pārbrauktuves, bet viņus taranēja viens dzērājšoferis.

Oskars Irbītis
Valsts tiesu ekspertīžu biroja vecākais tiesu eksperts

Tur bija tikai veiksmīga sagadīšanās dēļ, ka nebija smagi cietušie. Tāpēc viens dzērājs, kas laikus nenoreaģē, var nodarīt ļoti lielus postījums. To var pielīdzināt terorisma aktam, kas bieži tiek atspoguļoti, kad kāds apzināti iebrauc cilvēku pūlī, bet šis dzērājs to izdara neapzināti.

Tāpēc dzērājšoferi uz ceļa ir ļoti liels riska faktors un tam jāpievērš lielāka uzmanība. Piemēram, par šo pārkāpumu vajadzētu palielināt sodu vai piemērot lielāku administratīvo arestu.

TOP komentāri

  • Konstantinss
    0 0 0

    Konstantinss

    Lai saimys dzeni vel pacel lobklojeibys leimeni tod nabyus kas brauc ni pylna ni skaidra vares paasalileit eiropai ko izneicynojus sovu tautu

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl