Komentāri
Trešā daļa Latvijas iedzīvotāju vecumdienas vēlētos pavadīt laukos
Foto: LETA

Gandrīz vienlīdz liels skaits Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā norāda, ka vecumdienas vēlētos pavadīt laukos (33%) un lielākajās Latvijas pilsētās (31%).

Par atbilstošākajām pilsētām aptaujas dalībnieki norāda Rīgu (16%) vai Jūrmalu (9%), noskaidrots nekustamo īpašumu uzņēmuma Ektornet un pētījumu kompānijas TNS aptaujā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Rīgu kā dzīvesvietu vecumdienām salīdzinoši biežāk izvēlētos vīrieši, cittautieši un iedzīvotāji, kas jau šobrīd dzīvo Rīgā. Savukārt vecumdienas Jūrmalā vairāk vēlētos aizvadīt cittautieši un daļa rīdzinieku. Ceturtā daļa (26%) Latvijas iedzīvotāju par savām vecumdienām piemērotāko reģionu uzskata Pierīgu, savukārt katrs piektais (20%) – Kurzemi.

“Aptaujas dati liecina, ka respondenti no Latvijas novadiem par savu dzīvesvietu vecumdienām izvēlētos kādu no attiecīgā novada lielākajām pilsētām, proti, vidzemnieki labprāt vecumdienās dzīvotu Valmierā, kurzemnieki Liepājā, zemgalieši Jelgavā, savukārt latgalieši Daugavpilī. Tas norāda, ka iedzīvotāji ir pieraduši pie sava novada, tā ekonomiskajiem, sadzīves un vides apstākļiem un novada lielāko pilsētu uzskata par labu vietu, kur pavadīt savas vecumdienas,” norāda Ektornet valdes priekšsēdētājs Andris Kovaļčuks.

Tāpat aptaujas dati liecina, ka laukos dzīvojošie respondenti salīdzinoši biežāk par vēlamāko dzīvesvietu vecumdienām izvēlētos Pierīgu un Zemgales reģionu.

“Pētījuma rezultāti rāda, ka iedzīvotāji nav tendēti uz lielām pārmaiņām un, pat ja būtu iespēja brīvi izvēlēties, lielākā daļa arī vecumdienās izvēlētos dzīvot tur, kur jau šobrīd dzīvo,” uzsver pētījumu kompānijas TNS klientu vadītājs Intars Āboms.

Ektornet un TNS pētījums tika veikts no 2014. gada 19. līdz 24. martam, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 1000 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 59 gadiem. TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 59 gadiem.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl