Trenējies gudri! Māca fitnesa treneris

0 Komentāru

Atsākot sportot pēc ilgāka pārtraukuma ir jābūt piesardzīgam, lai treniņprocesa laikā neiedzīvotos traumās. Visbiežāk izplatītās traumas, kas iegūtas treniņprocesā ir plecu, ceļu un muguras traumas, bet no tām mēs varam sevi pasargāt ievērojot noteiktus principus. Viena no svarīgākajām lietām treniņu laikā ir iesildīšanās un atsildīšanās, bet tikpat svarīga ir treniņa slodze.

Sertificētais fitnesa un armrestlinga treneris Reinis Rudzītis stāsta, ka ir svarīgi saprast savu fizisko sagatavotību, ja nav sportots gadu vai desmit, ir jāsāk pamazām. Pat ja nav sportots tikai mēnesi, iepriekšējā fiziskā sagatavotība atgriezīsies ne ātrāk kā trīs līdz četru nedēļu laikā. ”Ja jūs gadu neesat trenējies, nevajag iedomāties, ka jūs mēneša laikā, trenējoties divreiz dienā katru dienu, atgūsiet to, ko neesat paveicis gada laikā, tāpēc cenšamies slodzi dozēt pakāpeniski,” uzsver Reinis.

Viens no veidiem, kā slodzi palielināt pakāpeniski ir trenēties vienu dienu izlaižot –  vienu dienu trenējamies, vienu dienu atpūšamies. Ja vēlies trenēties biežāk, tad vienu dienu veic spēka treniņu, otru dienu – kardio treniņu.

”Ja šie jums ir pirmie treniņi, iesaku veikt vingrinājumus ar savu ķermeņa svaru, nevajag pārspīlēt. Veicam aptuveni četrus piegājienus, 15-20 atkārtojumus katram vingrinājumam un pēc nedēļas skatāmies kā mūsu ķermenis reaģē uz šo slodzi – ja ķermenis jūtas labi un pēc treniņiem muskuļi īpaši nesāp, tad slodzi var palielināt. Nevajadzētu būt sajūtai, ka pēc treniņa vēl nedēļu sāp muskuļi. Šī te ”no pain – no gain” (”nav sāpju, nav rezultātu”) metode noteikti nestrādā. Tā jūs drīzāk novedīs pie traumām un pārslodzes treniņprocesā,” pamāca Reinis.

Lai izvairītos no traumām ir jāpievērš uzmanība arī treniņa ekipējumam, piemērotam apģērbam, uzturam un atpūtai. Piemēram, veicot pietupienus ir jāizvēlās apavi ar cietu un stabilu zoli nevis skriešanas apavi, kur zole ir nesatbila. Katru dienu ir jāuzņem nepieciešamais makrovielu un mikrovielu daudzums, kā arī jāizguļas – vismaz 8 stundas pilvērtīga miega dienā.

Ja pēc treniņa sāp kāda ķermeņa daļa, tad to nevajadzētu pārlieku noslogot, bet tas nav iemesls, lai vispār izlaistu treniņu – vienmēr var trenēt citu muskuļu gurpu, kas nav nogurusi. Slikts treniņš ir tikai tas treniņš, kurš nav noticis vispār, tāpēc trenēsimies gudri!

0 Komentāru