Trauksme, reibonis, slikta dūša – dažas no pazīmēm, kas liecina par infarktu vai insultu

2 komentāri

Sociālajā kampaņā aicina rūpēties par sirds veselību un apgūt miokarda infarkta un insulta galvenās pazīmes.

Šīs slimības joprojām ir viens no izplatītākajiem invaliditātes un mirstības cēloņiem Latvijā. Bieži vien par spīti raksturīgām pazīmēm, kas ir pēkšņas sāpes krūtīs, sirdsklauves, elpas trūkums, svīšana, reibonis, nogurums, slikta dūša, vemšana un trauksme, cilvēki kavējas un nemeklē mediķu palīdzību, cerot, ka pašsajūta uzlabosies.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Evija Miglāne
Latvijas Neirologu un insulta biedrības vadītāja

Ja mēs visā valstī kopumā skatāmies to pacientu daudzumu, kuriem tiek sniegta palīdzība ar trombu šķīdināšanu insulta gadījumā, tad tas ir apmēram nepilniem 5% visā Latvijā.

 

Pārējie cilvēki nenonāk līdz slimnīcai laicīgi, tātad nenonāk līdz slimnīcai 3 stundu laikā, lai šo trombu varētu šķīdināt.

 

Pēdējos divos divos gados jaunums ir tas, ka ir pierādīta un attīstīta tehnoloģija tromba izvilkšanai no asinsvada insulta gadījumā.

Katru gadu Latvijā tiek stacionēti aptuveni 9000 insulta pacientu, pērn ar šo diagnozi pēc pārvešanas uz slimnīcu miruši gandrīz 18,9% pacientu.

Savukārt stacionēto infarkta pacientu skaits svārstās starp 6 un 8 tūkstošiem, bet mirušo skaits pērn sasniedzis 19,7%.

Šogad un nākamgad Veselības ministrija sola pievērst pastiprinātu uzmanību Insulta ārstēšanas algoritma ievērošanai slimnīcās un pētīt medicīnas iestāžu pieļautās kļūdas, lai samazinātu nāves gadījumu skaitu.

TOP komentāri

  • Regīna Anna Jansone
  • Luīze Annija Zalcmane
    0 0 0

    Luīze Annija Zalcmane

    Elīzabete Grinblate Regīna Anna Jansone Jana Čamane rakstam atbilstoša bilde😄👍🏼

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl