Komentāri

Kā norāda banku uzraugs, nopietni pārkāpumi Trasta komercbankas lietā ir bijuši vairāki. Viens no tiem finanšu iestādes hroniska nespēja ievērot nosacījumus noziedzīgi iegūtas naudas atmazgāšanas novēršanā. FKTK ir secinājusi, ka bankas glābšana nebūtu sabiedrības interesēs un akcentē, ka Trasta komercbankas slēgšanas dēļ nodokļu maksātāji nezaudēs ne centa.

“Tehnisku iemeslu dēļ nestrādā,” vēsta uzraksts uz Trasta komercbankas slēgtajām durvīm. Līdz ar licences anulēšanu Finanšu un kapitāla tirgus komisija ir sākusi bankas likvidēšanas procesu. Secināts, ka Trasta komercbanka nav sistēmiski svarīga, un, kā norāda banku uzraugs, tai nav bijušas arī nozīmīgas funkcijas, lai būtu pamats to glābt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viņš skaidro, ka Trasta komercbanku nolemts slēgt vairāku iemeslu dēļ. Tā ilgstoši strādājusi ar zaudējumiem – pagājušajā gada tie bija 6,2 miljoni. Tāpat jau ilgu laiku nav bijis skaidrs bankas biznesa modelis – kā tā pelnīs un ar kādiem klientiem strādās. Turklāt ilgstoši nav novērsti trūkumi noziedzīgi iegūtas naudas atmazgāšanas novēršanā.

Gada nogalē policija aizturēja Trasta komercbankas divus darbiniekus aizdomās par līdzdalību naudas atmazgāšanā, bet janvārī Finanšu un kapitāla tirgus komisija noteica ierobežojumus Trasta komercbankas darbībai.

Saskaņā ar banku uzrauga sniegto informāciju 93% klientu atgūs visus savus noguldījumus, jo tie nepārsniedz valsts garantēto atlīdzību, kas ir 100 tūkstoši. To izmaksāšanai būs nepieciešami aptuveni 64 miljoni. Vairāk nekā 100 000 ir noguldījuši 265 klienti. Pēc FKTK aplēsēm lielākā daļa no viņiem arī atgūs savus ieguldījumus. Turklāt tiek solīts, ka visas saistības segs pati banka, tāpēc nodokļu maksātāji necietīšot.

Noguldījumu izmaksāšana tiks uzsākta aptuveni nedēļas laikā. Lēmums slēgt Trasta komercbanku būtiski neietekmēs Latvijas banku sistēmu. Tā uzskata Komercbanku asociācijas prezidents Mārtiņš Bičevskis, kuram notikušais nav bijis pārsteigums.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl