Tramps: Koronavīruss “izzudīs” pats no sevis

5 komentāri
Tramps: Koronavīruss “izzudīs” pats no sevis
ZUMAPRESS / SCANPIX

ASV prezidents Donalds Tramps paziņojis, ka jaunā koronavīrusa vakcīna varētu būt pieejama mēneša laikā, taču piebilda, ka pandēmija beigsies pati no sevis.

“Mēs esam ļoti tuvu vakcīnas iegūšanai,” sarunā ar vēlētājiem Pensilvānijā otrdien pavēstīja Tramps. “Mēs esam dažu nedēļu attālumā no tās iegūšanas – varētu būt trīs nedēļas, četras nedēļas.”

Tomēr tikai dažas stundas iepriekš sarunā ar telekanālu “Fox News” Tramps paziņoja, ka vakcīna varētu būt “četrās nedēļās, tās varētu būt astoņas nedēļas”.

Demokrāti ir izteikuši bažas, ka Tramps izdara spiedienu uz valdības veselības regulatoriem un zinātniekiem, lai tie steidzami apstiprinātu vakcīnu, kas viņam palīdzētu cīņā par pārvēlēšanu amatā 3. novembrī.

Eksperti norādījuši, ka vakcīna pret koronavīrusu varētu tikt apstiprināta tuvāk gada beigām.

Tramps arī paziņoja, ka koronavīrusa pandēmija “izzudīs”. “Tā izzudīs bez vakcīnas, bet ar to tā pazudīs daudz ātrāk,” sacīja Tramps.

Aptaujas rāda, ka vairums amerikāņu neatbalsta veidu, kā Tramps risina veselības krīzi.

Jaunākā “NBC News”/”SurveyMonkey Weekly Tracking” aptauja rāda, ka 52% pieaugušo neuzticas Trampa paziņojumiem par vakcīnu, bet uzticas – 26%.

ASV ir pasaulē vislielākais ar jauno koronavīrusu inficējušos skaits – 6,6 miljoni, bet teju 200 000 miruši. Tikmēr otrs lielākais inficēto skaits ir Indijā, kur trešdien, 16. septembrī, inficēšanās gadījumu skaits ar jauno koronavīrusu pārsniedzis piecus miljonus.