1 komentārs
Traģikomiski! Zemessargu mācībās atklājas, ka iepirktās sapieru lāpstiņas nemaz nav domātas rakšanai
Foto: LETA

Zemessargiem iepirktās sapieru lāpstiņas izrādījušās nepiemērotas un saplīsušas jau pirmajās mācībās. Iepirkums veikts, izvērtējot izdevīgāko piedāvājumu, un tomēr tas izrādījies ļoti neizdevīgs. Lāpstiņu cena bijusi ļoti zema – teju kā rotaļu lāpstām, vāja izrādījusies arī to izturība.

Zemessargs un Saeimas deputāts Veiko Spolītis, piedaloties mācībās, piedzīvojis nepatīkamu pārsteigumu. Mācībās dots uzdevums ierakties aizsardzības pozīcijās, taču ierakumus nācies rakt ar rokām, jo ekipējumā esošās sapieru lāpstiņas saplīsušas dažu minūšu laikā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vizuāli lāpstas izskatās izturīgas, taču, liekot tās lietā, kniedējuma vietā tā salūzušas. Neizturīgās sapieru lāpstiņas Zemessardzes vajadzībām iegādājies Valsts aizsardzības un militāro objektu iepirkumu centrs, veicot centralizētu iepirkumu. Atbilstoši normatīvo aktu nosacījumiem konkursā izvēlēts lētākais piedāvājums – Ķīnā ražotas lāpstiņas par 3 eiro 10 centiem gabalā. Tagad Aizsardzības ministrija par nekvalitatīvā inventāra iegādi sākusi dienesta izmeklēšanu.

Iepirkums, par laimi, nav bijis liels – vien 1000 lāpstas, nevis ar tām apgādāta visa Zemessardze. Spolītis spriež, ka nekvalitatīvas lāpstas, visticamāk, iepirktas kāda ierēdņa neizdarības dēļ, kurš nav pārbaudījis to izturību. Tagad izrādījies, ka lētākais ne vienmēr ir arī izdevīgākais piedāvājums. Tomēr labi, ka šāds gadījums noticis mācībās, nevis kaujā.

Tagad jau esot veikts cits iepirkums, un tajā lāpstu cena ir 10 reizes lielāka. Jaunās lāpstas esot izturīgas. Par cita veida ekipējuma neatbilstošu kvalitāti štābā sūdzības neesot saņemtas.

TOP komentāri

  • bet
    0 0 0

    bet

    Kad reiz beigsies šie stulbie labākās cenas iepirkumi,ja jūs zinātu kādus mēslus dēļ tāda nolikuma iepērk medicīnā,jūs netuvotos slimnīcai.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl