1 komentārs
Traģikomiski! Zemessargu mācībās atklājas, ka iepirktās sapieru lāpstiņas nemaz nav domātas rakšanai
Foto: LETA

Zemessargiem iepirktās sapieru lāpstiņas izrādījušās nepiemērotas un saplīsušas jau pirmajās mācībās. Iepirkums veikts, izvērtējot izdevīgāko piedāvājumu, un tomēr tas izrādījies ļoti neizdevīgs. Lāpstiņu cena bijusi ļoti zema – teju kā rotaļu lāpstām, vāja izrādījusies arī to izturība.

Zemessargs un Saeimas deputāts Veiko Spolītis, piedaloties mācībās, piedzīvojis nepatīkamu pārsteigumu. Mācībās dots uzdevums ierakties aizsardzības pozīcijās, taču ierakumus nācies rakt ar rokām, jo ekipējumā esošās sapieru lāpstiņas saplīsušas dažu minūšu laikā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vizuāli lāpstas izskatās izturīgas, taču, liekot tās lietā, kniedējuma vietā tā salūzušas. Neizturīgās sapieru lāpstiņas Zemessardzes vajadzībām iegādājies Valsts aizsardzības un militāro objektu iepirkumu centrs, veicot centralizētu iepirkumu. Atbilstoši normatīvo aktu nosacījumiem konkursā izvēlēts lētākais piedāvājums – Ķīnā ražotas lāpstiņas par 3 eiro 10 centiem gabalā. Tagad Aizsardzības ministrija par nekvalitatīvā inventāra iegādi sākusi dienesta izmeklēšanu.

Iepirkums, par laimi, nav bijis liels – vien 1000 lāpstas, nevis ar tām apgādāta visa Zemessardze. Spolītis spriež, ka nekvalitatīvas lāpstas, visticamāk, iepirktas kāda ierēdņa neizdarības dēļ, kurš nav pārbaudījis to izturību. Tagad izrādījies, ka lētākais ne vienmēr ir arī izdevīgākais piedāvājums. Tomēr labi, ka šāds gadījums noticis mācībās, nevis kaujā.

Tagad jau esot veikts cits iepirkums, un tajā lāpstu cena ir 10 reizes lielāka. Jaunās lāpstas esot izturīgas. Par cita veida ekipējuma neatbilstošu kvalitāti štābā sūdzības neesot saņemtas.

TOP komentāri

  • bet
    0 0 0

    bet

    Kad reiz beigsies šie stulbie labākās cenas iepirkumi,ja jūs zinātu kādus mēslus dēļ tāda nolikuma iepērk medicīnā,jūs netuvotos slimnīcai.

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl