Traģēdija Saulkrastu novadā: Mājas eksplozijā gājis bojā Latvijā labi pazīstams pirotehniķis

10 komentāri
Traģēdija Saulkrastu novadā: Mājas eksplozijā gājis bojā Latvijā labi pazīstams pirotehniķis
Uldis Āboliņš/ LNT Ziņas

Ceturtdien, 5. oktobrī, dzīvojamās mājas sprādzienā Saulkrastu novadā, dārzkopības kooperatīva “VEF-Biķernieki” teritorijā, gājis bojā Latvijā labi pazīstams pirotehnikas speciālists Ilmārs Āboliņš, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Āboliņš darbojies uzņēmumā “Svētku aģentūra”. Tā ir pirotehnikas kompānija, kura veic ievērojamākos salūtus un pirotehnikas specefektus Latvijā.

Uzņēmuma mājaslapā teikts, ka “Svētku aģentūra” ir pirotehnikas kompānija, kura veic ievērojamākos salūtus un pirotehnikas specefektus Latvijā. Firma organizē plaša klāsta uguņošanas priekšnesumu, pirotehnikas, konfeti, skatuves pirotehnikas specefektu un “flame master” efektu piedāvājums jau vairāk nekā 20 gadus Latvijā.

“Svētku aģentūra” ir veikusi ļoti daudz dažādus salūtus, uguņošanas, efektus. Paši lielākie projekti bija “milēnijuma salūts” Rīgā, kura kompozīciju veidoja Āboliņš kopā ar Ilzi Kazradzi vēl pirms “Svētku aģentūra” dibināšanas.

Tāpat firma piedalījusies Eiropas kultūras galvaspilsētas atklāšanas un slēgšanas ceremoniju salūtu rīkošanā, Latvijas dziesmu un deju svētku atklāšanas un slēgšanas uguņošanās. Firma internacionālās pirotehniķu sacensības Lietuvā ieguvusi pirmo vietu, bet Latvijas pirotehniķu sacensības divas reizes ieguva pirmo vietu.

Firmas vienīgā īpašniece un amatpersona ir Ilze Kazradze. Firmas.lv informācija liecina, ka Rīgā, Beberbeķu ielā reģistrētā uzņēmuma apgrozījums pagājušā gadā bija 210 637 eiro, bet peļņa 2 490 eiro.

Jau vēstīts, ka ceturtdien, 5. oktobrī, Saulkrastu novadā kādā dzīvojamajā mājā noticis sprādziens un nelaimē gājuši bojā pieci cilvēki.

Kā no notikumu vietas vēsta LNT Ziņas, eksplozijā cietušas arī divas blakus esošās mājas, – sprādzienā bojāts jumts no eksplozijas atliekām.

Savukārt TV3 Ziņas vēsta, ka kaimiņš Andris pieļauj, ka visticamākais iemesls ir nepareiza apiešanās ar pirotehniku. Kaimiņš arī stāsta, ka mājā dzīvojuši un, visticamāk, bojā gājuši civilsieva, vīrs un viņu bērni, nepilngadīgs dēls un meita, kā arī kundze gados. 

TOP komentāri

 • Arnis Vilemsons
  +3 +3 0

  Arnis Vilemsons

  Normāls pirotehniķis neglabātu vienā vietā tādu pirotehnikas daudzumu,kas spēj uzspridzināt māju! Tur kaut kas nav labi... :(
 • Fabilāns
  +1 +1 0

  Fabilāns

  neviens žurnālists nepieskaras sabiedriskajai bīstamībai .Šo milzīgo biznesu valsts īsti negrib kontrolēt.Lielo salūtu patiesās izmaksas tiek slēptas,tātad tiek norakstīti milzīgi pirotehnikas krājumi ,kuri kaut kur tiek slēpti .vai izpārdoti noziedzniekiem
 • Raitis Kaneckis

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl