1 komentārs

Latvija ir zaudējusi sportistu, kuram nākotne varēja atnest lielus sasniegumus visā pasaulē. Un šī traģēdija neizpratnē raustīt plecus liek arī ārstiem, kuri notikuma vietā bija burtiski tajā pašā minūtē, kad jaunajam sportistam kļuva slikti. Svētdien pēc velomaratona mirušajam Niklāvam Aleksandram Čakšam pirms tam nekādu nopietnu veselības problēmu nebija bijis, akcentē treneri.

Panākumi ārzemēs

Martā kopā ar Latvijas junioru izlasi 17 gadus vecais velosportists piedalījās gandrīz mēnesi ilgā treniņnometnē Spānijā. Pēc tās sacensībās Beļģijā viņš izcīnīja 12. vietu – labāko rezultātu starp Latvijas sportistiem. Tas Niklāvam nebija nekas neparasts – viņš bija nospraudis sev mērķi un neļāva nekam stāties ceļā uz to.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Būdams apaukstējies, viņš bija jāraida prom no treniņiem. Viņš ļoti mērķtiecīgi gribēja sasniegt to, ka viņš būtu labākais Latvijā. Un šobrīd tā arī ir. Viņš rangu tabulā ir pirmajā vietā un ir labākais juniors-šosejas riteņbraucējs Latvijā,” norāda treneris Jānis Veide.

Foto

Pēkšņi nokrita

Tādēļ Niklāvs nelaida garām arī svētdienas posmu SEB MTB velomaratonā – 55 kilometrus garais brauciens no Cēsīm uz Valmieru šāda līmeņa sportistam nebija nekas pārlieku noslogojošs, un sacensības Niklāvs pabeidza veiksmīgi. Pēc brauciena viņš iegāja dušā, nomazgāja arī divriteni un tad atvilka elpu finiša zonā, pļāpājot ar citiem braucējiem.

Maratona rīkotāju noalgoto “Veselības centra 4” mediķu mašīna stāvēja tajā pašā stāvlaukumā, tādēļ, kad Niklāvs pēkšņi nokrita, ārsti bija klāt uzreiz. Tomēr arī tas izrādījās par vēlu.

“Reanimācijas pasākumi tika uzsākti nekavējoties un notika atbilstoši starptautiskajām vadlīnijām, tomēr pacienta dzīvību glābt neizdevās,” atzīst mediķu pārstāve Laura Titāne.

Pēc tam atbrauca arī neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta ārsti. Viņi Niklāvu izglābt mēģināja vēl 40 minūtes, bet arī bez rezultātiem.

Pārbauda regulāri

Jāpiebilst, ka Niklāvs mācījās Murjāņu Sporta ģimnāzijā, un šī ir vienīgā šāda traģēdija visā skolas 50 gadu vēsturē. Ģimnāzijas vadība ir neizpratnē, kā tas varēja notikt, jo skolēnu veselība tiek uzraudzīta ļoti uzmanīgi.

“Mūsu audzēkņi tiek divreiz gadā skatīti padziļināti – ir kardiogrammas, slodzes kardiogrammas, tiek skatīta viņu antropometrija, viņu anamnēze un tās problēmas,” uzskaita sporta ārsts Ilgonis Zemītis.

Arī Niklāvs nebija bijis nekāds izņēmums – pēdējās padziļinātās veselības pārbaudes viņš izgājis nesen, pirms treniņnometnes Spānijā.

Video

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl