Traģēdija Jaunbērzē: Kā viss notika? Mediķu un citu atbildīgo dienestu komentāri

Pievienot komentāru
Traģēdija Jaunbērzē: Kā viss notika? Mediķu un citu atbildīgo dienestu komentāri
LNT

Traģēdija kādā zemnieku saimniecībā Dobeles novadā – četri cilvēki gājuši bojā un vēl trīs ievietoti slimnīcā pēc tam, kad Jaunbērzes zemnieku saimniecībā Makleri saindējās ar indīgiem izgarojumiem.

“Tika saņemts izsaukums uz fermu, ka ir plīsusi caurule un notiek šķidro kūtsmēslu frakcijas noplūde. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka veicot remonta darbus, notikusi šī te noplūde, kā rezultātā konstatēts, ka divi cilvēki atrodas ārpus pie kūts bez dzīvības pazīmēm, un vēlāk, tūlīt ugunsdzēsēji, izmantojot elpošanas līdzekļus elpošanai nepiemērotā vidē, ieejot telpās, konstatēja, ka vēl divi cilvēki tur atrodas bez dzīvības pazīmēm,” norāda Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāvis Egils Šimkus.

Divi no slimnīcā nogādātajiem ir bērni. Bojā gājuši trīs strādnieki, kuri bijuši nodarbināti bez dokumentiem, kā arī saimniecības īpašnieka tēvs.

“Ar viņu ir grūti komunicēt. Tā kā viens no bojāgājušajiem ir viņa tēvs, viņš ir, paši saprotiet, kādā dvēseles stāvoklī. Jā, viņš atzīst, ka cilvēki ir strādājuši nelegāli, bet šobrīd neko vairāk mēs no viņa nevaram dabūt,” stāsta Valsts darba inspekcijas pārstāvis Valdis Dūms.

Policijā sākts kriminālprocess par darba aizsardzības noteikumu pārkāpšanu, ja tas izraisījis cilvēka nāvi. Par to draud brīvības atņemšana līdz pieciem gadiem. Pašlaik notikuma vietā strādā gan policija, gan glābēji, gan mediķi. Apkārtējo personu dzīvībai un veselībai briesmas nedraud.

Mediķi: cietušo stāvoklis ir nopietns

Nelaimē cietušā vīrieša un divu bērnu stāvoklis ir nopietns, tā norāda Dobeles slimnīcā, kur viņi hospitalizēti.
Slimnīcas vadītājs Juris Bogužs pastāstīja, ka 36 gadus vecā vīrieša stāvoklis ir smags, viņš joprojām atrodas bezsamaņā.

Abi bērni bijuši pie samaņas un kontaktējami, taču nevarot zināt, kādas kaites abiem bērniem tiks atklātas. Arī viņu stāvoklis tiek raksturots kā nopietns un, visticamāk, bērni tiks pārvesti uz Rīgu.

Austrumu slimnīcas toksikologs norāda, ka pūšanas rezultātā noplūdušās gāzes tik tiešām cilvēkam var būt liktenīgas un nāve var iestāties momentā.

Foto

Video