Traģēdija Jaunbērzē: Glābējiem zvanījuši bērni un saukuši pēc palīdzības

Pievienot komentāru
Traģēdija Jaunbērzē: Glābējiem zvanījuši bērni un saukuši pēc palīdzības
Valsts policija

Traģēdija kādā zemnieku saimniecībā Dobeles novadā. Četri cilvēki gājuši bojā un vēl trīs ievietoti slimnīcā pēc tam, kad Jaunbērzes zemnieku saimniecībā Makleri notikusi saindēšanās ar indīgiem izgarojumiem.

Traģiskā nelaime notika dienas vidū, Dobeles rajona, Jaunbērzē. Zemnieku saimniecība Mākleri nodarbojas ar piena lopkopību. Glābējiem zvanījuši bērni un saukuši pēc palīdzības.

“Tika saņemts izsaukums uz fermu, ka ir plīsusi caurule un notiek šķidro kūtsmēslu frakcijas noplūde. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka veicot remonta darbus, notikusi šī te noplūde, kā rezultātā konstatēts, ka divi cilvēki atrodas ārpus pie kūts bez dzīvības pazīmēm, un vēl divi cilvēki tur atrodas bez dzīvības pazīmēm,” sacīja VUGD pārstāvis Egīls Šimkus.

Apstākļi liecina, ka negadījums noticis tehniskajā telpā, kas ir slēgta un tajā atrodas sūkņi. Visticamāk, fermas darbinieki veikuši kādus remontus vai labojuši caurules plīsumu, bet bezgaisa telpā vēl izdalījusies kūts mēslu gāze.

Video

“Pēc pirmajiem vērtējumiem liekas, ka viņi ir nosmakuši, bet šobrīd par iemesliem neko pateikt nevarēsim,” norāda Valsts darba inspekcijas pārstāvis Valdis Dūms.

Trīs no bojā gājušajiem bijuši strādnieki, kuri nodarbināti bez dokumentiem, bet ceturtais bijis saimniecības īpašnieka tēvs.

Viens cilvēks pēc negadījuma smagā stāvoklī nogādāts slimnīcā, bet vēl divi slimnīcā nogādātie ir bērni. Bērnu mamma bijusi fermas strādniece, viņa gājusi bojā.

Foto

Dobeles rajona domes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns sacīja: “Visticamāk, tas bijis tā, ka tā ir daudzbērnu ģimene, mamma ir gājusi kopt fermu un bērni ir iesaistīti negadījumā”.

Šajā daudzbērnu ģimenē ir vēl trīs bērni – tie negadījumā nav cietuši un nogādāti krīzes centrā.

“Šie bērni bijuši no vienas ģimenes, viņi atrodas krīzes centrā un divi ir slimnīcā,” teic Spridzāns.

Šobrīd notikuma vietā vēl strādā izmeklētāji un atbildīgie dienesti vēl veic traģēdijas apstākļu noskaidrošanu. Policija ir ierosinājusi krimināllietu.

VP pārstāvis Juris Staļģevics  stāsta: “Policija uzsākusi kriminālprocesu par darba aizsardzības normu neievērošanu, kā rezultātā ir iestājušās smagas sekas, tiek veiktas pirmās nopratināšanas”.

Apkārtējo iedzīvotāju dzīvībai un veselībai briesmas nedraud. Pašvaldība bojāgājušo ģimenēm un tuviniekiem sniegs nepieciešamo atbalstu.