Traģēdija Garkalnē: bērni brauca bez drošības instruktāžas; kopā brauca lielie un mazie bērni

3 komentāri
Traģēdija Garkalnē: bērni brauca bez drošības instruktāžas; kopā brauca lielie un mazie bērni
LETA

Izglītības kvalitātes valsts dienests pabeidzis pārbaudi Rīgas Riteņbraukšanas skolā, kuras audzēkņi cieta Garkalnē notikušajā ceļu satiksmes negadījumā. Dienesta vadītāja norāda, ka skolas darbā atklāti vairāki pārkāpumi.

Kā viens no pārkāpumiem tiek minēts tas, ka bērniem gada sākumā nav notikusi drošības instruktāža par to, kā būtu jārīkojas uz ceļa, pauž dienesta vadītāja Inita Juhņēviča. Skolas pārstāvji norāda, ka šādas instruktāžas ik gadu notiek februārī, tomēr Izglītības kvalitātes valsts dienests uzskata, ka to nekaitētu darīt arī gada otrajā pusē.

Tāpat konkrētajā riteņbraucēju grupā divi bērni esot braukuši bez riteņbraucēja apliecības, atklājis dienests. Turklāt Izglītības kvalitātes valsts dienesta vadītāja norāda, ka konkrētajā riteņbraucēju grupā vienkopus trenējās gan mazi, ap 12 gadus veci, bērni, gan jau lieli – tādi, kas teju sasnieguši pilngadību.

Lai arī riteņbraucēju skolas pārstāvji norāda, ka šādi vecākie bērni var pieskatīt mazākos, Izglītības kvalitātes valsts dienests uzskata, ka šāda prakse ir nekorekta.

Tajā pašā laikā Izglītības kvalitātes valsts dienesta pārstāve akcentē, ka neviens no šiem aspektiem nav tieši ietekmējis negadījumu. ”Galavārds ir jāsaka policijai, raugoties no ceļu satiksmes drošības viedokļa,” viņa sacīja.

Foto no notikuma vietas Garkalnē:

Garkalnē kravas automašīna ietriekusies Riteņbraukšanas skolas grupā; bērnam amputēta kāja

Garkalnes novadā noticis ceļu satiksmes negadījums – kravas automašīna ietriekusies Rīgas Riteņbraukšanas skolas grupā, tāpat avārijā iesaistīta vēl viena automašīna. Viens no bērniem ir ļoti smagā stāvoklī. Kopumā palīdzība notikuma vietā sniegta 13 cietušajiem.

Skaties video:

3 komentāri