Tradicionālajā “Olimpiskajā dienā” šogad kopumā piedalījušies aptuveni 120 000 vingrotāju

Pievienot komentāru

Piektdien, 18.septembrī, Latvijā atzīmēta tradicionālā “Olimpiskā diena”, kas pulcēja vismaz 120 000 dalībnieku visā Latvijā, vēsta TV3 Ziņas.

Kopīga vingrošana aizvadīta daudzās skolās Latvijā, tostarp Babītes vidusskolā, kur jau pirms plkst. 10 rītā Piņķu futbola laukumā pulcējušies Babītes vidusskolas skolēni. Vispirms iesildīšanas, kam seko dienas galvenais notikums – kopīga rīta vingrošana. Lielai daļai Babītes skolēnu šis nav pirmais Olimpiskās dienas pasākums. Visi bērni pēc vingrošanas saka – tagad ir uzlādēti un apgūtos vingrinājumus plāno izmantot arī ikdienā.

“Man liekas, ka bija ļoti jauki un interesanti. Jo deja izveidojās ļoti laba. Un bija ne tik grūta, kā pagājušogad. (..) Mēs arī iepriekš mājās vingrojām, bet tagad tas viss iedeva vairāk motivāciju un arī biežāk,” iespaidos dalījās Babītes vidusskolas skolniece Marta.

Arī Babītes vidusskolas skolnieces Patrīcija un Nikola apliecina, ka pasākums viņām ļoti patika. Vienai no viņām īpaši, ka bija jāmācās dejot, tas esot bijis ļoti forši. Otrai paticis kārtīgi iesildīties, jo sākumā bija ļoti auksts, bet iesildīšanās palīdzējusi sasildīties.

Skolēniece uzskata, ka biežāk  vajadzētu šāda veida pasākumus, lai bērni izkustētos, kas viņiem patiktu.

Šogad Olimpisko dienu pasākumi noritējuši 83 pašvaldībās. Tajos kopumā piedalījušies aptuveni 120 000 vingrotāju, lielākoties bērni un jaunieši.

“Tieši tas ir galvenais mērķis, strādāt ar bērniem, radīt viņos motivāciju un intereses par fiziskām aktivitātēm, par lietderīgu brīvā laika aizpildīšanu. Un veidot viņus atbilstoši olimpiskajām vērtībām: draudzībai, cieņai, izcilībai. Un jāsaka, ka pie šīm vērtībām katrs bērns, klase vai skola kopumā, var strādāt katru dienu,” apliecināja Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Žoržs Tikmers.

“Olimpiskās dienas” aktivitātes šogad pirmo reizi izvērsa mēneša garumā. Katra nedēļa bija veltīta fiziskām aktivitātēm dažādām iedzīvotāju grupā: topošajām un jaunajām māmiņām, ģimenēm, senioriem, ka arī bērniem un jauniešiem.

“Pieaugušajiem ir jārāda piemērs, ka mēs skrienam, ejam laukā, braucam ar velosipēdu, lai bērni redz, ka tas ir labi veselībai, tas pavairina skābekli asinīs, izdalās šis laimes hormons, tāpēc tas ir jādara. Un bērni jau pavelkās, viņi ir kā švammes, kas uzsūc visu šo informāciju. Jo labāku piemēru mēs, pieaugušie, rādīsim, jo viņiem liksies tas foršāk,” sacīja basketboliste, “Olimpiskās dienas” vēstnese Gunta Baško.

Olimpiskā diena” ir kā starta signāls “Eiropas Sporta nedēļai”, kas uz sporta aktivitātēm aicinās no 23. līdz 30.septembrim, līdz ar to septembris Latvijā kļūst par sporta un kustību mēnesi.