Torņakalnā top jaunā LU Zinātņu māja! Ēkai būs septiņi stāvi, un to ikdienā apdzīvos aptuveni 2000 studentu

0 Komentāru
Torņakalnā top jaunā LU Zinātņu māja! Ēkai būs septiņi stāvi, un to ikdienā apdzīvos aptuveni 2000 studentu
Zane Bitere / LETA

Trešdien, 27. septembrī, Torņakalnā ielikts pamatakmens Latvijas Universitātes (LU) Zinātņu mājai, kas būs otrā no plānotajām trīs studiju pētniecības ēkām jaunajā LU Akadēmiskajā centrā.

Zinātņu māja kļūs par mājvietu divām fakultātēm (Medicīnas fakultātei un Fizikas un matemātikas fakultātei) un sešiem institūtiem (Fizikas institūtam, Ģeodēzijas un ģeoinformātikas institūtam, Kardioloģijas un reģeneratīvās medicīnas institūtam, Atomfizikas un spektroskopijas institūtam, Materiālu mehānikas institūtam un Astronomijas institūtam) un gluži tāpat kā Dabas māja piedāvās studentiem un mācībspēkiem modernu un mūsdienu prasībām atbilstošu infrastruktūru gan studijām, gan zinātnei, gan pētniecībai.

Ēkā būs septiņi stāvi, 78 laboratorijas, 23 auditorijas un semināru telpas. Paredzēts, ka ēku ikdienā apdzīvos divi tūkstoši studentu un līdz pat 430 darbinieku.

Celtniecības darbus plānots pabeigt jau nākamā gada beigās, savukārt visa kompleksa izbūvi līdz 2020. gadam. LU Akadēmiskais centrs būs viena no modernākajām studiju un pētniecības vietām Ziemeļeiropā, un tajā varēs iegūt augstākās kvalitātes starptautiski konkurētspējīgu izglītību.

0 Komentāru