Komentāri

Lai ikvienu Latvijas iedzīvotāju informētu par viņa tiesībām un par viņa pienākumiem, veidojot jauno ģimeni, Latvijā tiks veidota īpaša programma.

“Ikvienam no mums ir pienākumi pret bērniem, pret vecākiem – tās ir visas lietas, kuras valsts pienākums būtu izskaidrot, lai cilvēki, stājoties laulībā, būtu labāk tam sagatavoti un laulības veidotos stiprākas un noturīgākas,” tā šādas programmas nepieciešamību komentē tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs.

Proti, Dzimtsarakstu nodaļās organizētās mācības būšot valstiski orientētas un vairāk skars juridiskas zināšanas, finanšu, psiholoģiskos, ētiskos un sadzīves aspektus. Savukārt ģimenes un laulību garīgo vērtību skaidrošanu joprojām atstās baznīcas ziņā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pēdējos gados noslēgto laulību skaits krietni pieaudzis – katru gadu vidēji par 10%. Ja 2013. gadā noslēgtas 9442 laulības, 2014. gadā – 10 380 laulības, bet šogad – jau 11 402 laulības.

Mācības būs brīvprātīgas un bezmaksas.

Foto:

Pagaidām gan netiek konkretizēts, kādā formā tās notiks – vai tā būs vienreizēja lekcija vai vairāku lekciju cikls.

Pašvaldību savienība izstrādāšot rīcības plānu, bet Tieslietu ministrija sniegšot metodiskos norādījumus Dzimtsarakstu nodaļām.

Kamēr Rīgas pilsētas izpilddirektors Guntis Radzevičs šādu iniciatīvu vērtē pozitīvi, tikmēr dzimtsarakstu nodaļu vadītāji apšauba mācību lietderību un norāda, ka daudz prātīgāk šādas mācības būtu organizēt, piemēram, vidusskolēnu vidū.

Rīgas pilsētas Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Ina Lutkevica:

Tie cilvēki ir izglītoti. Viņi ir 25-30 gadu vecumā, un viņiem jau ir izglītība augstākā, ja ne divas. Tad jau šāda mācība tiešām nebūtu vajadzīga.

Šādiem kursiem jēgu neredz arī sociālantropoloģe Aivita Putniņa, jo pirms kāzām cilvēkus nodarbina citi jautājumi un neviens nedomā par laulībām kā finanšu vai juridisku darījumu.

Aivita Putniņa sociālantropologs:

Mantisko attiecību regulācija, ko dod valsts cilvēkiem, kas dzīvo laulībā, nav būtiska. Viņiem ir daudz svarīgāka savstarpējā mīlestība. Racionāli domājot, cilvēkiem vajadzētu zināt šīs lietas, bet tur ir tas paradokss, ka laulību neslēdz racionālu iemeslu dēļ.

Uzzini vairāk:

Lasi vēl