Topošajai māmiņai liek maksāt par bezmaksas palātu

18 komentāri
Topošajai māmiņai liek maksāt par bezmaksas palātu
FOTO: LETA

Kristīnes un Oskara otrajam bērniņam jānāk pasaulē Ziemassvētkos, taču valsts svētku nedēļas brīvajā pirmdienā topošā māmiņa sajutusi velkošas sāpes, un ar Neatliekamo medicīnisko palīdzību nogādāta Rīgas dzemdību namā, ar aizdomām par priekšlaicīgām dzemdībām. Šobrīd ar gaidāmo mazuli viss ir kārtībā, bet par pavadīto laiku dzemdību namā māmiņai ir vairāki jautājumi.

Topošie vecāki ir sašutuši par mediķu attieksmi dzemdību namā. ”Vai nu ņemiet maksas palātu, vai sēžat koridorā un gaidiet,” tā esot paziņojuši dzemdību nama mediķi.

Topošā māmiņa norāda, ka tajā brīdī, kad bija bail par otrā bērniņa veselību, prasītā summa samaksāta, neskatoties uz to, ka finansiālu apsvērumu dēļ ģimene to nav varējusi atļauties.

”Dzemdību palīdzība mūsu valstī, tostarp arī palāta ir bezmaksas,” komentējot konkrēto situāciju, norāda Veselības inspekcijas, veselības kvalitātes nodaļas vadītāja Valentīna Berga.

Rīgas dzemdību nama galvenā ārste noraida iespēju, ka no topošās māmiņas par palātu prasīta samaksa. ”Tas nav iespējams, jo pat tad, ja visas palātas ir aizņemtas, tad jebkurā gadījumā tiek piemērotas arī maksas palātas kā bezmaksas, ja nav citas alternatīvas, ” atzīst Rīgas dzemdību nama galvenā ārste Dace Rozenberga.

18 komentāri