Komentāri

Tartu Universitātes slimnīcas ārsti turpina cīnīties par smagi saslimušā asinsvadu ķirurga Jāņa Rozentāla dzīvības glābšanu. Igaunijas mediķi viņam veic sarežģītus medicīniskus izmeklējumus, lai lemtu par turpmāko ārstniecības taktiku. Asinsvadu ķirurga saslimšana ar jaunu sparu aktualizējusi jautājumu par Latvijas valsts nespēju atrast līdzekļus sava pilsoņa glābšanai, jo nepieciešamo summu aknu transplantācijas operācijai saziedoja iedzīvotāji.

Ārsti norāda, ka vainīgi ir valsts vadītāji, kuri nemākulīgi apsaimnieko nodokļu maksātāju naudu. Tikmēr Veselības ministrijā ir tuvu risinājumam, kā ārkārtas situācijās glābt smagi slimu bērnu dzīvības, kā būt ar pieaugušajiem – plānu vēl nav.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kopš pagājušās nedēļas smagi slimais asinsvadu ķirurgs Jānis Rozentāls no Austrumu slimnīcas ir pārvests uz slimnīcu Tartu.

Dakteris esot pie samaņas, tomēr viņa stāvoklis joprojām smags. Ķirurga dzīvības glābšanai nepieciešama aknu transplantācija, bet valsts šādas operācijas neapmaksā.

Tikai pateicoties iedzīvotāju saziedotajiem 100 tūkstošiem eiro, Rozentālam ir dota cerība uz dzīvi. Šis ir tikai viens no gadījumiem, kad valsts atsaka finansiālu palīdzību, un vienīgā izeja ir cilvēku ziedojumi.

Piemēram, Zanei Lazdiņai par iedzīvotāju savākto naudu veica plaušu transplantāciju, deviņgadīgo Dāvi izglāba mediķi ASV.

Latvijas dakteri norāda, ka situācija ir nenormāla. Valsts atļaujas tērēt miljonus dažādām būvēm, e-projektiem. Taču veselības aprūpes budžets gadiem tiek turēts bada maizē.

Pēc ziedojumu akcijas Dāvim Belēvičs rosināja veidot īpašu fondu, no kura segtu ārstēšanās izdevumus līdzīgos gadījumos, taču arī tas reāli vēl nefunkcionē.

Atgādinām, ka smagi slimā deviņgadīgā Dāvja glābšanai klīnikā ASV iedzīvotāji saziedoja vairāk nekā 300 tūkstošus eiro.

Veselības ministrijas rosina, ka turpmāk gadījumos, ja bērna ārstēšana iespējama tikai ārpus Eiropas Savienības, Latvijas valsts varētu apmaksāt pusi no ārstniecības izmaksām, bet ne vairāk kā 150 tūkstošus eiro. Ja ģimene dzīvo ārzemēs, vēl arī tiks noskaidrots, vai bērns nav bijis apdrošināts, lai varētu apdrošinātājiem pieprasīt kaut daļu rēķina.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl