Top Latvijas Nacionālā enciklopēdija! Kāda tā būs un ko tur varēs atrast?

Komentāri

Latvijas Nacionālā enciklopēdija pamazām iegūst savas aprises! Proti, ir noslēdzies darbs pie metodiskās bāzes. Konkrēti redaktori jau strādā ar tekstiem, kā arī izveidota enciklopēdijas un ilustrāciju redkolēģijas.

Patlaban izveidoti un izrediģēti pirmie divsimt-trīssimt raksti par dažādām tēmām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai enciklopēdija atbilstu mūsdienu sabiedrības interesēm, ikvienai tēmai būs pievienoti arī papildinoši skaidrojoši materiāli, kurus ieteiks vai veidos rakstu autori. Tostarp gan literatūra, gan citas interneta lapas, gan arī attēli, video un audiomateriāli.

Valters Ščerbinskis, Nacionālās enciklopēdijas redakcijas vadītājs:

Tur būs mazi klipiņi, kas palīdzēs saprast konkrēto lietu, konkrēto procesu. Tur būs audioieraksti, kas ilustrē šo sarakstīto. Tur būs fotogrāfijas, kartes, grafiki un gleznu reprodukcijas.

Nacionālo universālo enciklopēdiju atklās 2018. gadā kā dāvanu Latvijas simtgades svinībām.

Pagaidām tā būs virtuāla enciklopēdija, taču tās veidotāji cer nākotnē izdot enciklopēdiju arī tradicionālā grāmatas formātā.

Foto:

Video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl