Top jauns regulējums, lai beidzot ierobežotu reklāmu mešanu pastkastēs

0 Komentāru
Top jauns regulējums, lai beidzot ierobežotu reklāmu mešanu pastkastēs
peace6x / Flickr

Beidzot tiks ierobežota nevēlamu reklāmas materiālu nonākšana iedzīvotāju pastkastītēs. Pirmdien, 20. jūnijā, vairākas organizācijas parakstīs dokumentu, kurā uzņēmumi apņemsies respektēt iedzīvotāju vēlmi nesaņemt šos sūtījumus.

Pērn tika secināts, ka stingrāki ierobežojumi neadresētām reklāmām, piemēram, aizliegums, nedos vēlamo rezultātu. Tāpēc par labāko veidu atzīts pašregulācijas mehānisms, kas sekmīgi darbojoties arī citās Eiropas Savienības valstīs. Tas nozīmē, ka uzņēmumu organizācijas izstrādā labas prakses kodeksu, un uzņēmumi paši brīvprātīgi apņemas ievērot iedzīvotāju vēlmi nesaņemt neadresētos sūtījumus. Par šādu vēlmi uzskatīs uz pastkastītes uzlīmētu zīmīti.

Atsaucoties uz iedzīvotāju aptaujām, Patērētāju interešu aizstāvības asociācija norāda, ka ne visi iebilst pret šādu sūtījumu saņemšanu. Ierobežot to vēlas 53% aptaujāto, bet 34% nesaskata šādu vajadzību.

Sabiedrības daudz negatīvāka attieksme ir pret mobilo sakaru operatoru ”pārvilināšanas zvaniem”, un asociācija uzskata, ka arī šajā jomā jāievieš pašregulācijas mehānisms.

Video

0 Komentāru