Top jauns projekts, lai tu nekļūtu par smadzeņu skalošanas upuri

Pievienot komentāru
Top jauns projekts, lai tu nekļūtu par smadzeņu skalošanas upuri
LETA

Ieguglē, pirms cepies: šāds sauklis ir izvēlēts jaunai sociālajai kampaņai, kas drīzumā tiks izvērsta internetā. Latvijas Žurnālistu asociācija, kopā ar Baltijas Mediju izcilības centru aicinās interneta lietotājus rūpīgi pārbaudīt ziņu avotus, lai nekļūtu par viltus ziņu, jeb ”fake news” smadzeņu skalošanas projektu upuriem.

Viltus ziņu sērga Latvijā strauji izplatījās pagājušajā gadā, kad sociālajā tīklā Facebook aktīvi tika popularizēti vairāku pseidoziņu portālu raksti. Tajos nereti apzināti izplatīta nepatiesa informācija. Izdomājumi, baumas, apmelojumi, skandalozi virsraksti – tas viss, lai lasītāji klikšķinātu uz rakstiem, nodrošinot ienākumus no reklāmām.

Daži aktīvisti jau iepriekš mēģinājuši atmaskot pseidoziņu portālus, aicinot interneta lietotājus pārbaudīt informāciju, un drīzumā gaidāma vērienīga sociālā kampaņa. Atgādinājums, kā visai viegli pārbaudīt, vai ziņa ir patiesa vai nav.

Inga Spriņģe
REBALTICA.LV PĀRSTĀVE

Cilvēki nepārbauda to, ko viņi lasa, un ne vienmēr var izstāstīt trikus, kā pārbaudīt. Bet šis ir visvienkāršākais veids, kā pārbaudīt. Gribi dalīties – ieguglē pirms tam, paskaties, kurš vēl par to ziņo, vai kāds par to ir rakstījis.

Kampaņu īstenos Latvijas Žurnālistu asociācija, sadarbojoties ar Baltijas Mediju izcilības centru.