Top jauna filma! Tā būs par mīklaino uzbrukumu iekšlietu ministrijai 1991. gada 20. janvārī

2 komentāri

Latvijai nozīmīgs un tomēr ļoti mīklains notikums tiks atainots jaunā filmā ar nosaukumu ”Uzbrukums”. Stāsts ir par 1991.gada 20.janvāra notikumiem Rīgas centrā – iekšlietu ministrijas ieņemšanu.

Kinolentes veidotāji centīsies atbildēt uz jautājumiem par to, kas, tad īsti notika naktī, kad apšaudes rezultātā gāja bojā pieci cilvēki un četri tika ievainoti.

Tāpat kā mīklainie notikumi arī filmēšana sākas uz jumta Rīgas centrā. Vīri melnajos tērpos ar ieročiem ataino daudz apspriesto mīklaino, tā dēvēto trešo spēku, kas neesot bijuši ne specvienības OMON kaujinieki, ne arī miliči, kas aizstāvēja iekšlietu ministriju. Apšaudes rezultātā ministrijas telpās viens milicis mira, bet otru uzbrucēji ievainoja.

Vēlāk sākas apšaude arī uz ielas pie ēkas Raiņa bulvāra sākumā. Ielas apšaudē tika nogalināts vēl vien milicis un vēl arī skolēns, kā arī kinooperatori Andris Slapiņš un Gvido Zvaigzne, bet viens televīzijas operators no Maskavas tika ievainots. Filmas ”Uzbrukums” veidotāji ir apkopojuši daudz dokumentu un liecību par notikušo, taču tik un tā vēl ir daudz neatbildētu jautājumu.

Armands Zvirbulis

Armands Zvirbulis
filmas “Uzbrukums” režisors

Patiesības mēs tik tiešām mēģinām atrast un tās patiesības, kā mēs šobrīd redzam ir diezgan daudz. Kad tās patiesības saliek kopā ir diezgan raiba mozaīka, mūsu mērķis būtu to mozaīku novest līdz skatītājam.

Šī filmēšana gan pagaidām vēl nav tā teikt īstās filmas tapšana. No šiem kadriem tiks izveidots filmas treileris, kura uzdevums ir pārliecināt Nacionālā kino centra komisiju piešķirt kinolentes tapšanai līdzekļus. Ja viss ritēs kā iecerēts, filmas ”Uzbrukums” veidošanai nauda tiks piešķirta jau nākamajā gadā. Tas nozīmētu, ka pie skatītājiem stāsts par mīklainajiem notikumiem iekšlietu ministrijā vārētu nonākt jau pēc pāris gadiem.