Top īpaša Latvijas Nacionālā enciklopēdija

Komentāri

Īpašs veltījums Latvijas simtgadei ir Nacionālās enciklopēdijas veidošana. Darbs sācies pirms trim gadiem, un plānots, ka šī gada nogalē ceļu pie lasītājiem sāks gan enciklopēdijas elektroniskā, gan drukātā versija.

Mūsdienu tehnoloģijas un interneta plašumu cilvēkiem sniedz iespēju sameklēt jebkādu informāciju. Tomēr bieži vien tā ir neprecīza un satur faktoloģiskas kļūdas. Tāpēc autori norāda, ka Latvijas Nacionālā enciklopēdija kalpos kā uzticams rīks skolēniem, studentiem un ikvienam iedzīvotājam. Galvenais mērķis ir radīt universālu un uzticamu zināšanu datu bāzi latviešu valodā, to nemitīgi pilnveidojot un papildinot.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Valters Ščerbinskis
Nacionālās enciklopēdijas galvenais redaktors

Mēs esam diezgan tālu pagājuši uz priekšu. Neraugoties uz to, ka mēs sākām teju vai no nulles, mēs esam radījuši sistēmu, principus pēc kādiem veidot enciklopēdiju, ar šo vārdu saprotot – uzticamu informācijas resursu, kurā ir iesaistīta visa Latvijas akadēmiskā vide.

Jāpiebilst, ka līdz šim jaunākā universālā enciklopēdija, ko sarakstījuši Latvijas zinātnieki un kas iznākusi latviešu valodā, ir Latvijas Padomju Enciklopēdija 10 sējumos 12 grāmatās. Tā izdota no 1981. gada līdz 1988. gadam.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl