Top īpaša Latvijas Nacionālā enciklopēdija

Komentāri

Īpašs veltījums Latvijas simtgadei ir Nacionālās enciklopēdijas veidošana. Darbs sācies pirms trim gadiem, un plānots, ka šī gada nogalē ceļu pie lasītājiem sāks gan enciklopēdijas elektroniskā, gan drukātā versija.

Mūsdienu tehnoloģijas un interneta plašumu cilvēkiem sniedz iespēju sameklēt jebkādu informāciju. Tomēr bieži vien tā ir neprecīza un satur faktoloģiskas kļūdas. Tāpēc autori norāda, ka Latvijas Nacionālā enciklopēdija kalpos kā uzticams rīks skolēniem, studentiem un ikvienam iedzīvotājam. Galvenais mērķis ir radīt universālu un uzticamu zināšanu datu bāzi latviešu valodā, to nemitīgi pilnveidojot un papildinot.

Valters Ščerbinskis
Nacionālās enciklopēdijas galvenais redaktors

Mēs esam diezgan tālu pagājuši uz priekšu. Neraugoties uz to, ka mēs sākām teju vai no nulles, mēs esam radījuši sistēmu, principus pēc kādiem veidot enciklopēdiju, ar šo vārdu saprotot – uzticamu informācijas resursu, kurā ir iesaistīta visa Latvijas akadēmiskā vide.

Jāpiebilst, ka līdz šim jaunākā universālā enciklopēdija, ko sarakstījuši Latvijas zinātnieki un kas iznākusi latviešu valodā, ir Latvijas Padomju Enciklopēdija 10 sējumos 12 grāmatās. Tā izdota no 1981. gada līdz 1988. gadam.

Lasi vēl