Top filma par pirmo Latvijas ārlietu ministru Zigfrīdu Annu Meierovicu

0 Komentāru

Latvijas simtgades filmu programmā šobrīd top filma par pirmo Latvijas ārlietu ministru un otro Latvijas Republikas Ministru prezidentu Zigfrīdu Annu Meierovicu.

Filmu centušies izveidot četri dažādi režisori simts gadu garumā, un tieši šonedēļ tika filmēta noslēdzošā epizode.

Šonedēļ Dzelzceļa muzejā tiek filmēts pēdējais inscenējums topošajai filmai par Zigfrīdu Annu Meierovicu. Šajā epizodē Meierovics, kaismīgs cīnītājs par Latvijas brīvību, nonāk vienā vilciena kupejā ar Padomju aģentiem.

Tālivaldis Margēvičs
filmas režisors

Šeit ir aina, kur daļa no tiem strēlniekiem, par kuriem Meierovics iestājās un atbalstīja viņus, aizgājuši strādāt čekā. Un tagad viņi satiekas kupejā. Nu tālāk es nestāstīšu, kas tur notika.

“Zigfrīds Meierovics. Filma, kuras nebija” ir stāsts par filmu, kuru nav spējuši pabeigt četri dažādi režisori jau simts gadu garumā. Dažādi projekti par Meierovica dzīvi un darbu vienmēr apturēti finansiālu vai ideoloģisku apsvērumu dēļ. Režisors Tālivaldis Margēvičs šo filmu gatavo jau 20 gadus un atzīst, ka tik tuvu pabeigšanai tā vēl nav bijusi nekad.

“Tagad ir vēl tāds intensīvs darbs, nav laiks pa sentimentiem domāt. Jādomā, kā to profesionāli izdarīt, kaut kādu efektu panākt ar tiem ļoti skopajiem līdzekļiem. Es gaidu tās beigas. Jo, kā jau teicu, pie materiāla strādāts ir ļoti sen,” stāsta režisors.

Filma sastāvēs no dokumentāliem materiāliem un piecām inscenētām ainām ar latviešu aktieru piedalīšanos. Tā filma tiks padarīta interesanta ne tikai vēstures entuziastiem, bet arī lielākai auditorijai, kas to varēs vērot kinoteātros un televīzijas ekrānos. Lomās iejutīsies tādi aktieri kā Agnese Cīrule un Ģirts Liuziniks, taču galvenā, Meierovica loma, uzticēta jaunajam aktierim Andrim Gindram.

Andris Gindra
aktieris, filmā tēlo Zigfrīdu Annu Meierovicu

Mums komandā ir Agnese Cīrule, viņa ir aktrise ar ļoti lielu pieredzi. Diezgan bieži mēģinājuma procesos un arī uz laukuma viņa nāk palīgā, piepalīdz man, kam ir mazāka pieredze. Mēs varam saspēlēties un tādā veidā radīt jaukas lietas. Ļoti patīkami. Tas nāca kā pārsteigums, un es cenšos iejusties. Ir interesanti!

Filmas režisors min: “Atrast aktierus – gan pēc izskata mazliet līdzīgi, gan pēc būtības un vēl jaunus – nav nemaz tik vienkārši. Kā pierāda pirmās epizodes, ko mēs filmējam – viss ir normāli. To jau skatītāji pēc tam vērtē.”

Filma saņēmusi finansējumu no Valsts kultūrkapitāla fonda, taču, lai to pabeigtu, tika lūgts arī sabiedrības atbalsts. Kopā tika saziedoti vairāk nekā 4 000 eiro, un nu jau aprīlī filma gatavojas ieraudzīt dienasgaismu.

0 Komentāru