Komentāri

Dīvainas sagadīšanās dēļ tas bijis pilsētas tramvaju tīkla tēva Ādolfa Agtes kaps. Par notikušo jau informēta policija, bet Rīgas dome sola sabojāto kapa pieminekli atjaunot.

Ceturtdien pēc vienošanās, ka Lielie kapi no luterāņu baznīcas nonāks Rīgas pašvaldības īpašumā, pašvaldība ar lielu skubu steidza izrādīt, ka kapu uzkopšanu vairs neatstās Dieva ziņā. Ceturtdien tur rūca traktori un kravas auto, kas vāca rudens lapas.

Bet jau piektdien, kad galvaspilsētu pārņēma sniegputenis, kapu celiņus tīrīja sniega tīrītāji. Kāds kapa piemineklis, kas atradās vien dažus centimetrus no taciņas, tagad guļ drupās. Pirmie to ievēroja Lielo kapu draugu biedrības pārstāvji, kuri asi iebilst pret pašvaldības plāniem šajā teritorijā.

“To var izdarīt tikai smagā tehnika. Jo vajag ļoti lielu spēku, lai sasistu pieminekli tādā veidā, ka daļas no pieminekļa tagad guļ piecus metrus atpakaļ no pieminekļa, piemēram, krusts,” teic Lielo kapu draugu grupas pārstāvis Mihails Parahins.

Šajā kapā apglabāts kādreizējais Rīgas pilsētas galvenais inženieris Ādolfs Agte un viņa sieva. Slavenā gadsimtu mijas Rīgas mēra Džordža Armisteda līdzgaitnieks Agte vēstures annālēs iegājis ar to, ka ieviesis galvaspilsētā pirmo elektriskā tramvaja līniju. Kapu aizstāvji par notikušo jau ziņojuši Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijai kā arī Valsts policijai, kura sastādījusi protokolu. Rīgas dome atzīst, ka notikušais ir tās darbinieku neuzmanības vaina, un sola pieminekli salabot.

Sabiedrības uzmanības centrā Rīgas lielie kapi, kas oficiāli tiek uzskatīti par parku, nevis kapsētu, nonāca, kad Rīgas dome izlēma caur kapiem izbūvētajā ielā vilkt tramvaja līniju. Pagājušonedēļ pašvaldība arī panāca oficiālu vienošanos ar Latvijas evaņģēliski luterisko baznīcu, ka tā kapu teritoriju nodos Rīgas domei.

Video

Lasi vēl