Komentāri

Tīrot Lielos kapus, Rīgas pašvaldības strādnieki vakar sagrāvuši kādu kapa pieminekli. Dīvainas sagadīšanās dēļ tas bijis pilsētas tramvaju tīkla tēva Ādolfa Agtes kaps. Par notikušo jau informēta policija, bet Rīgas dome sola sabojāto kapa pieminekli atjaunot.

Tīra kapus

Ceturtdien, pēc vienošanās, ka Lielie kapi no Latvijas evaņģēliskās luterāņu baznīcas nonāks Rīgas pašvaldības īpašumā, ar lielu skubu sākās kapu uzkopšanas darbi, iesaistot tajos arī smago tehniku.

Jau piektdien, kad galvaspilsētu pārņēma sniegputenis, kapu celiņus tīrīja sniega tīrītāji. Un kāds no tiem steigā aizķēris kapa pieminekli, kas atradās vien dažus centimetrus no taciņas. Piemineklis trieciena rezultātā pārvērties gruvešos.

”To var izdarīt tikai smagā tehnika. Jo vajag ļoti lielu spēku, lai sasistu pieminekli tādā veidā, ka daļas no pieminekļa tagad guļ piecu metru attālumā,” norāda Lielo kapu draugu apvienības pārstāvis Mihails Parahins.

Tieši viņa pārstāvētā biedrība pirmā konstatēja notikušo.

Tramvaju tēvs

Izpostītajā kapā apglabāts kādreizējais Rīgas pilsētas galvenais inženieris Ādolfs Agte un viņa sieva. Slavenā gadsimtu mijas Rīgas mēra Džordža Armitsteda līdzgaitnieks Agte vēstures annālēs iegājis ar to, ka ieviesis galvaspilsētā pirmo elektriskā tramvaja līniju. Kapu aizstāvji par notikušo jau ziņojuši Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijai kā arī Valsts policijai, kura sastādījusi protokolu.

Rīgas dome atzīst, ka notikušais ir tās darbinieku neuzmanības vaina, un sola pieminekli salabot.

”Traktora operators tiešām ar birsti aizķēra nožogojumu, kas diemžēl arī radīja pieminekļa sagruvumu. Šajā situācijā mēs atvainojamies visai sabiedrībai, kura neviennozīmīgi šo faktu uztvēra. Bet šeit nav nekāda nodoma bojāt kapus, un, protams, kad laika apstākļi būs piemēroti, kapa vieta tiks atjaunota un sakopta,” sola pilsētas izpilddirektors Juris Radzēvičs.

Video

Lasi vēl