“Tīrīga” steidzina klientus pārslēgt līgumus, solot balvā elektroskūterus. Ko saka Konkurences padome?

5 komentāri
“Tīrīga” steidzina klientus pārslēgt līgumus, solot balvā elektroskūterus. Ko saka Konkurences padome?
LAURIS AIZUPIETIS, F64

Aizvien nav pilnīgas skaidrības par atkritumu apsaimniekošanu Rīgā. Šis jautājums pēdējā laikā izraisījis lielu jezgu.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) paziņojusi, ka topošais Rīgas atkritumu apsaimniekošanas megalīgums, ko plānots slēgt uz 20 gadiem, nav pretrunā ar normatīvajiem aktiem. Tikmēr Konkurences padome (KP), kas joprojām var uzlikt “veto” vērienīgajam atkritumu līgumam, ir saņēmusi pieprasīto papildu informāciju un savu lēmumu sola sagatavot iespējami ātri.

VARAM izpētot likumus, secinājusi, ka nav nekāda pamata liegt Rīgas pašvaldībai slēgt līgumu ar atkritumu apsaimniekotājiem uz 20 gadiem. Tieši šis iespaidīgais līguma termiņš radīja daudzus jautājumus sabiedrībā, taču ministrija uzsver, ka viss ir likumīgi.

“Vai tie būs 10 gadi vai 20 gadi, bet likums to pieļauj. Nedrīkst 30, kā to paredz citi publiskās un privātās partnerības normatīvie akti, tālākais ir pašvaldības lēmums,” norāda VARAM pārstāve Rudīte Vesere.

Viens no galvenajiem jautājumiem, – par cik pieaugs atkritumu apsaimniekošanas cena, ko maksās rīdzinieki? Rīgas domes opozīcija lēš, ka pat par 40%, savukārt Rīgas domes Mājokļu un vides departamentā apgalvo, ka tarifs neaugs vairāk kā par 9%. Lai gan VARAM dod zaļo gaismu, atkritumu biznesmeņiem vēl jāsagaida KP atzinums.

Pirmdienas rītā KP saņēmusi skaidrojumus no Rīgas domes un “Getliņi Eko”.

“Mūsu speciālistiem nepieciešams laiks, lai iepazītos ar skaidrojumos ietverto argumentāciju, tad padome pieņems lēmumu, noteikt vai nenoteikt pagaidu regulējumu. Konkrētu termiņu nosaukt nevaru, bet, zinot situācijas steidzamību, iespējami īsākā laikā lēmumu pieņems,” skaidro KP preses pārstāve Zane Gorškova.

Ja KP uzliks pagaidu aizliegumu iedzīvotājiem slēgt sadarbību ar “Tīrīga”, pašvaldībai steidzamības kārtā būs jāmeklē jauns pagaidu pakalpojuma sniedzējs.

Tikmēr sociālo lietotāji pamanījuši, ka uzņēmums “Tīrīga” izvērsis reklāmas vietnē “Instagram”, aicinot rīdziniekus pēc iespējas ātrāk pārslēgt līgumus, piesolot, ka tiks izlozēti elektroskūteri. KP uzsver, ka šādas mārketinga aktivitātes nav nekas nelikumīgs.
5 komentāri