Tirgotājus satrauc mazie sunīši, kurus īpašnieki ņem līdzi, veikalos pērkot pārtiku

13 komentāri
Tirgotājus satrauc mazie sunīši, kurus īpašnieki ņem līdzi, veikalos pērkot pārtiku
Foto: Egons Ansbergs/f64

Daudzus tirgotājus un pircējus satrauc mazie sunīši, kurus īpašnieki ņem līdzi, veikalos pērkot pārtiku, informēja Latvijas Tirgotāju asociācijas (LTA) prezidents Henriks Danusēvičs.

“Ne vienmēr tirgotāji spēj laikus pamanīt šos mazos dzīvniekus un aicināt ar tiem veikalā neienākt, kā to paredz prasības. Rezultātā no suņiem rodas piesārņojums, kas rada risku pārtikai pārējiem pircējiem. Tirgotāji aicina suņu īpašniekus cienīt līdzpilsoņus un neiet iepirkties kopā ar mājdzīvniekiem,” sacīja Danusēvičs.

Šodien notika ikgadējā LTA un Pārtikas veterinārā dienesta (PVD) tikšanās. Tās gaitā PVD Pārtikas uzraudzības daļas vadītāja Tatjana Marčenkova informēja par aktualitātēm pārtikas izplatīšanas uzraudzības jomā un atbildēja uz uzņēmēju – tirgotāju un ēdināšanas pakalpojumu sniedzēju, jautājumiem.

Marčenkova informēja, ka valsts beidzot pieņēmusi saprātīgus noteikumus attiecībā uz medicīniskajām pārbaudēm pārtikas apritē strādājošajiem. Turpmāk pārbaude veicama tikai pie sava ģimenes ārsta pirms darba uzsākšanas. Par atkārtotām pārbaudēm lemj darba devējs, novērtējot darbinieka veselības stāvokli vai atkarībā no sarežģītības veicamajā darbā ar pārtiku.

Tirgotājus un PVD satrauc arī tas, ka pašvaldības nevēlas informēt kontrolējošās institūcijas par izsniegtajām pārtikas tirdzniecības atļaujām. Rezultātā izbraukuma tirdzniecība ar gaļas, piena un citu produktu izplatīšanu notiek bez atbilstošām atdzesēšanas iekārtām, kā arī norit importēto augļu un dārzeņu nelegāla tirdzniecība.

LTA tikšanās laikā apņēmās atkārtoti informēt ēdinātājus par nepieciešamību norādīt alergēnus ēdienkartēs. Tirgotājiem jāpievērš uzmanība pamatprodukta sastāvdaļas produktu marķējumā, piemēram, ja produkts saucas “Piena kliņģeris”, tad marķējumā jānorāda piena īpatsvars produktā.

13 komentāri